Нижче наводимо фрагменти виступу Голови Народно-демократичної ліги молоді Павла Вікнянського


Голова НДЛМ Павло Вікнянський висловився щодо проблеми наявності в Україні нового покоління як окремої не демографічної, але філософсько-культурної категорії.Чи є в Україні нове покоління?

Нижче наводимо фрагменти виступу Голови Народно-демократичної ліги молоді Павла Вікнянського під час круглого столу „Хто керуватиме країною через 10 років? Проблема формування політичної еліти України”, організованого Міжнародним центром перспективних досліджень.

Далі йде літературна редакція прямої мови фрагменту виступу Голови НДЛМ щодо проблеми наявності в Україні нового покоління як окремої не демографічної, але філософсько-культурної категорії:

„Безумовно, зараз для лідерів і активістів молодіжного руху питання нової політичної еліти як майбутньої сфери реалізації і служіння в сфері не тільки молодіжної політики, а й того, що має йти далі – державної політики, є головним.

Я маю зараз два альтернативних погляди на існування нового покоління в Україні. Один оптимістичний, але романтичний, а другий – песимістичний, навіть трагічний, але, нажаль, більш реальний для нинішньої України.

Перша альтернатива – що нове покоління Є, наше покоління має власні ідеали, мрії і здорові амбіції, нове покоління озброєне нормальними, якісно новими цінностями, хоче рухатися вперед, це покоління адекватне викликам світовим, а не викликам, які нас тягнуть у капання в минулому (УПА, спадок Київської Русі, ще щось).

І є другий варіант, той, який, нажаль, наразі є в Україні: єдина справжня ідеологія української держави і українських політиків – це питання ВЛАДИ. Все! Більше нічого! А також, пов’язане з цим, питання грошей. Дана концепція ще більше вкорінюється: влада далі передається за спадком, утворюється псевдоаристократія, створена на базі, за марксистсько-ленінською термінологією, компрадорської буржуазії. Це - псевдоеліта, для неї головною цінністю не є ані український народ, ані Українська держава, а для неї головними важелями і чинниками діяльності є питання „дельти” та матеріального збагачення. І, нажаль, це, на сьогоднішній момент, даність.

Тому для мене постає глибинне питання, над яким я кожен раз думаю, відкидаючи романтизм, тому що не може бути романтизму місця в прагматичній політиці - а чи є взагалі те нове покоління, яке здатне створити якісно нову еліту нації?

Чи має нове покоління своїх героїв, чи має воно свої міфи, чи має це покоління власний проект майбутнього? Не тільки заклики певні: “Ми хочемо, ми будемо, ми змінимо” і так далі... Скільки років всі кажуть, що „молодь - це не майбутнє, а сьогодення”, або „молодь – це майбутнє”... Чесно кажучи, від цих штампів, котрими маніпулюють, вже бридко навіть!

Я би хотів наголосити на тому, щоб ми не перебували у полоні ілюзій, а були адекватні тому часу, в якому ми живимо. Бо нинішній час - то вже не час партзібрань, це час Інтернету, мереж, тому вірніше вже говорити не про керування і управляння, а про ефективну комунікацію, не про організацію, побудовану вертикально, а про співтовариство. І, мені здається, дуже вірно вести мову вже не про членство як таке, а про мережу людей, з’єднаних спільними цінностями.

Якщо ми хочемо справді, і для нас болить Україна реально, і ми готові йти на якісь певні жертви, давайте будемо прагматиками! Це значить – давайте від „старших товаришів” (тобто представників не-„нового покоління”) не чекати, коли нам кинуть щось. І якщо ми правильно ведемо мову про контреліту, то чи вистачить в нас сміливості і волі йти по цьому непростому шляху?! Я залишаю питання відкритим.”

Круглий стіл „Хто керуватиме країною через 10 років? Проблема формування політичної еліти України” відбувся 11 лютого 2008 р. у м. Києві за участі молодих народних депутатів Є.Суслова, А.Шевченка та А.Найдьонова, керівників всеукраїнських „молодіжок” та експертів.

Під час заходу обговорювалися перспективи зміни еліт в Україні, шляхи просування молодих лідерів на провідні позиції в українській політиці, а також наскільки існуюче середовище та механізми сприяють чи, навпаки, заважають цьому.

Прес-служба НДЛМ
Фото: www.borvisti.com.ua


Bookmark and Share