ЗАПРАЦЮВАЛА МОЛОДІЖНА РАДА ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФСПІЛКОВИХ ОРГАНІЗАЦІ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


А проблем у нашої молоді вдосталь. Справа в тому, що до спільних “хвороб” суспільства (безробіття, незадовільний рівень оплати праці, інфляція, якість медичного забезпечення тощо), додаються ще й специфічні “молодіжні” (доступність якісної освіти, проблеми першого робочого місця, питання забезпечення молодих сімей житлом). Вирішити ці проблеми можна лише через залучення молоді до різних сфер життєдіяльності як активного її учасника.
Природно, що і розвиток профспілкового руху визначається активністю участі молоді у діяльності профспілкових організацій та їхніх виборних органів. Розуміючи це, Федерація профспілок України ініціювала створення молодіжних структур у профспілкових організаціях на всіх рівнях. В січні місяці Федерація профспілкових організацій Чернігівської області приєдналася до регіональних об’єднань профспілок, де вже створені і успішно працюють Молодіжні ради.
Рада була створена за рішенням Президії ФПО, керівництво якої і в подальшому планує тримати в полі зору діяльність молодіжного крила профспілок області. Що ж спонукало до створення даної структури? Насамперед – це потреба в інтегруючій ланці, центрі координаційної роботи по захисту соціально-економічних, духовних прав та інтересів працюючої, студентської і учнівської молоді. Не можна забувати, що молодий фахівець – це колишній студент ВНЗ, учень закладу профтехосвіти. Наразі ж представники цих категорій майже не мають спільних точок дотику, майданчиків для дискусій і співпраці.
Після обговорення і обміну думками учасники обрали голову і керівні органи Молодіжної ради. Новообрані голова – Сергій Хоботня (головний спеціаліст по оргроботі обласного комітету профспілки працівників АПК) та заступник голови – Володимир Майданюк (голова профкому Ніжинського державного університету, член Молодіжної ради ФПУ) виклали своє бачення приоритетних напрямків роботи Ради, зокрема:
– активна взаємодія з виборними органами ФПО;
– формування і впровадження нових мотиваційних чинників профспілкового членства;
– інформаційна робота з питань формування позитивного іміджу профспілок;
– розробка пропозицій для прийняття регіональних програм з вирішення соціально-трудових проблем молоді та інші.
В ході дискусії учасники засідання виступили з пропозицією, щодо надання голові молодіжної ради права голосу на Президії ФПО. Це дозволить налагодити співпрацю з керівництвом профспілок області в питаннях молодіжної політики.
Сергій Хоботня повідомив, що для членів молодіжної ради найближчим часом буде проведений семінар-тренінг на базі Навчально-методичного центру профспілок, який дозволить налагодити зв’язки, сформувати команду, визначити план роботи і завдання новоствореного органу на найближчий період.

P.S. Фото вишлю окремим листом.


З повагою,
Віталій Копиш - провідний спеціаліст Навчально-методичного центру Федерації профспілкових організацій Чернігівської області
www.nmc.cn.uaBookmark and Share