Семінар „Організаційні питання проведення таборів фізкультурно-спортивної (активної) реабілітації інвалідів-спинальників”


Учасниками семінару були організатори та інструктори таборів фізкультурно-спортивної реабілітації (з міст Мукачеве, Львів, Нов..Розділ, Київ, Миколаїв, Херсон, Сімферополь, Кривий Ріг, Одеса, Кременчук, Донецьк), які готують проведення таких таборів у своїх регіонах продовж 2005 року.

Рух АР в Україні розпочався в 1992р., коли у Львові відбувся перший табір для інвалідів-спинальників за методикою і безпосереднім викладом шведської організації Rekryterings Gruppen. З цього часу триває і розвивається співпраця з цією організацією. Сьогодні вже утворилася мережа Міжнародна Активна Реабілітація, до котрої входять організації, які працюють за методикою Rekryterings Gruppen у Швеції, Польщі, Україні, Литві і Білорусі. В цій системі проводяться спільні конференції, табори активної реабілітації із залученням інструкторів з країн-учасниць, а також виставки візків активного типу, допоміжного та реабілітаційного інвентаря, засобів інконтиненції тощо.

Для проведення координації співпраці в системі Міжнародна Активна Реабілітація та та викладу лекцій на семінар прибула зі Швеції д-р Катаржина Трок.

Слухачі семінару – лідери руху АР, ще у 2004р. запланували проведення таборів фізкультурно-спортивної реабілітації (ФСР) у своїх регіонах. Для цього заздалегідь подали до своїх місцевих відділень Фонду соціального захисту інвалідів заявки на фінансування заходів у 2005р.

На тренінгу-семінарі порушувалися питання:
- особливості складання заявки на проведення заходу за бюджетні кошти Фонду соціального захисту інвалідів (Я.Грибальський, О.Федорович)
- методика проведення інструкторами-візочниками занять в таборі (В.Азін)
- проблеми та перспективи діяльності програм активної реабілітації в Україні. Накреслення шляхів виходу з проблеми.
- укладання планів діяльності в системі Міжнародна активна реабілітація на 2005-2008 роки (Катаржина Трок)

В кінцевому, було остаточно визначено щодо кадрів інструкторів на проведення заходів у регіонах, уточнено календар заходів з активної реабілітації, що включає у собі проведення таборів, семінарів та конференцій. Заходи здійснюватимуться під патронатом Національного комітету спорту інвалідів України, через який координується проведення фізкультурно-спортивної реабілітації, що здійснюватиметься державне фінансування. Уточнений календар подано до центру Укрінваспорт.

Семінар відбувся на базі Центру соціально-трудової реабілітації у Лютіжі, за сприянням Національної Асамблеї інвалідів України та Національного комітету спорту інвалідів України, організації Rekryterings Gruppen (Швеція).

Ярослав Грибальський
Координатор програм НАІУ

На фото: семінар

Bookmark and Share