Заява Голові Полтавської обласної державної адміністрації Бульбі С.С. від громадських організацій „Чиста Україна” і „Студентське Братство Полтавщини”


Ми, представники громадських організацій „Чиста Україна” і „Студентське Братство Полтавщини” заявляємо про визнання громадських слухань проведених 24.03.2005р. управлінням у справах сім’ї та молоді ОДА такими, що не відбулися. Як наслідок жодна резолюція чи інший правовий документ прийнятий на цих зборах не є легітимним. Підставами для визнання громадських слухань такими, що не відбулися вважаємо відсутність у залі більше ніж 2/3 делегатів зареєстрованих на громадських слуханнях. Наголошуємо на тому, що ці люди покинули залу і змушені були відкликати свою присутність на зборах через те, що головуючий грубо порушував основні засади проведення зборів, а саме: не приймав пропозицій і доповнень щодо порядку денного, не ставив їх на голосування, заборонив виступи із залу, не сприйняв пропозиції поставити на голосування порядок денний з доповненнями, взагалі заявив, що будь-які пропозиції не голосуються. Вважаючи, що в таких умовах конструктивний діалог не можливий, громадські організації „Чиста Україна”, „ Студентське Братство Полтавщини”, „Молодий Народний Рух” та „Молода Просвіта” покинули громадські слухання.Голова Правління громадської організації Литовченко Д. І.

„Студентське Братство Полтавщини”Заступник голови обласного осередку Жуковська О. В. громадської організації „Чиста Україна”ПОЯСНЕННЯ:

Яскравим прикладом бюрократії та чинушества став захід, проведений управлінням у справах сім`ї та молоді при ОДА під керівництвом п. Винокурової О.Е., за головуванням п. Устенка О.В.

З перших хвилин зібрання присутні зіткнулися із нерозв`язною проблемою. Пошуки консенсусу проходили в запеклих дебатах, які тривали близько години, та все ж дійти остаточної згоди присутнім не вдалося. Як недивно, каменем спотикання стала назва зустрічі. Плутаючись у термінології, члени президії поспіхом шукали назву для того, що передбачалося як громадські слухання. Оскільки даний термін означає активну участь громади у обговоренні поданої інформації, а за сценарієм п. Винокурової присутні фактично усувалися від цього, то були запропоновані інші варіанти на кшталт: громадські прослуховування, творчий ( не фінансовий! ) звіт молодіжних організацій, презентація молодіжних програм.

Пропозиція п. Сазонова ( голови Молодіжного Парламенту Полтавщини ) про внесення доповнення до порядку денного, яке полягало у розгляді діяльності управління у справах сім"ї та молоді при ОДА наштовхнулася на різкий спротив головуючого.

Останній докладно пояснив, що внесення пропозицій на цих зборах не передбачається, виступи із залу відміняються, а будь-яке голосування заборонено, закликаючи присутніх до конструктивного діалогу наступним чином: "Якщо хочете один одного почути – слухайте мене!". Його щиро здивувала незгода присутніх з вищезазначеними умовами, на обличчі читалося: ти глянь – вони ще слово хочуть...на громадських слуханнях. Пані Сафонова ( ГО "Родинний дім" ) запропонувала молоді говорити на своїх тусовках, а на громадських прослувуваннях мають говорити досвідчені діячі молодіжної політики.

Подальше спроба молоді донести свою позицію до представників влади виявилися марними. Близько 85% присутніх демонстративно залишили залу засідань. Члени президії відреагували на це дивним чином, зокрема п. Устенко зазначив, що виходить "Чиста Україна", а молодіжні громадські організації залишаються, чим виявив свою некомпетентність і не готовність до діалогу.

Залишився неприємний осад від спілкування з перефарбованою владою. Невже нічого не змінилося?

С. Руденька

М. Сіренька

Bookmark and Share