Хмельницький міський дебатний турнір


У ході дебатного турніру були обговорені наступні теми: «Ця палата вважає, що сучасна демократія - це скринька Пандори»,
«Ця палата вважає клонування людини виправданим», «Ця палата вважає, що суспільство потребує захисту від людини».

У результаті палкого обговорення питання етичності клонування людини, вирішення проблем демократії, як сучасної, так і в певній мірі давньогрецької, окреслення можливих способів захисту суспільства від людини, ідеологів, людини як біологічної істоти, переможцем турніру стала команда з лаконічною назвою «Те, що нас не вбиває, робить сильніше» у складі Боднарчук Яни та Панькової Олени. Це збірна команда 1-ого та 2-ого курсу Хмельницького університету управління та права. Команда вразила своєю яскравою презентацією та цікавими аргументами. Сподіваємося, що їх участь у дебатах буде продовжуватись на такому ж рівні.

«Особливо приємно те, що кожна команда має свою особливу родзинку», - відзначили судді - Максим Коршун, член Президії Дніпропетровського відділення Дебатної Академії, та Олена Садома, координатор Турніру.

На турнірі дебати не закінчились. Дебатери зібралися за чашкою кави та продовжили в ритмі пройденого дня свої дискусії щодо проблем сьогодення. Але підсумком усього був висновок, що дебати дійсно потрібні для молоді. Звичайно дебати – це, насамперед, розвиток навиків структурованого мислення, публічного виступу, пошук влучних аргументів, вміння знайти слабкі місця у промові опонента. Але головне те, що дебати – це не просто спортивний інтерес у доведенні позиції команди, а розуміння проблеми з багатьох сторін, уникаючи стереотипів.

У планах – створення дебатного клубу. Це стане гарною нагодою надати можливість багатьом студентам розвинути корисні вміння, а досвідченим дебатерам – підтримувати та підвищувати рівень своєї гри. Дебати – це дійсно елітний спорт, який вартий уваги.
Від імені усіх дебатерів Хмельницького висловлюється щира подяка Олені Садомі – координатору Турніру.

Автор : ВМГО "Дебатна Академія"Bookmark and Share