Вкотре про русинство...


Нагадаємо коротко. Русини – за визначенням етнологів – окрема етнічна група українців, які проживають на території Підкарпатської Русі. Однак за характеристикою моделі їх культури – матеріальної, духовної, соціонормативної – вони такі ж, як і решта українців.

Проте з середини 90-х рр. минулого століття російські академіки-етнографи зробили русинів окремим етносом. Навіть при проведенні перепису у сусідній державі виявилося близько 100 представників цього „народу”. Така політика вигідна певному колу російських державних мужів, що прагнуть ослаблення України і використовують для цього будь-які, часто найбрудніші, технології. Очевидним є фінансування русинських організацій Закарпаття Росією.

На території інших областей сучасної України (в Чернівецькій зокрема) теж проживають русини. Різко засуджуючи деструктивні дії русинів Закарпаття, адже визнання русинської національності в Україні стане порушенням Конституції України, ЧОО МСНУ закликає місцеву громаду русинів не піддаватися провокаціям і не порушувати цілісність українського етносу.

ВСЕУКРАЇНСЬКА МОЛОДІЖНА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ
“МОЛОДІЖНИЙ СОЮЗ НАША УКРАЇНА”
Чернівецький обласна організація
Україна, м. Чернівці, вул. Головна, 29
_____________________________________________________________
serjoga_dobr@mail.ru тел/факс 557348 т. моб. 80503743359 mpviktorov2005@ukr.net
джерело: msnu.cv.uaBookmark and Share