Не буде в селі школи, не буде села


Автор законопроекту народний депутат України, голова Комітету з питань науки і освіти Полохало В.І. наголосив на необхідності внесення коректив у плани реалізації державної політики щодо удосконалення системи загальної середньої освіти, враховуючи зміни, що відбуваються в суспільстві.
За даними Міністерства освіти і науки України кожна п’ята загальноосвітня школа I – II ступенів має наповнюваність менше ніж 40 учнів, що призводить до значного підвищення вартості утримання загальноосвітніх навчальних закладів. Місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування висувають як єдиний аргумент необхідність закриття шкіл, не беручи до уваги можливі негативні соціально-економічні наслідки таких дій.
За словами В.І. Полохала, проблема зменшення чисельності учнів у загальноосвітніх навчальних закладах набула особливої актуальності у сільській місцевості. Закриття школи спонукає сільських жителів кардинально змінювати устрій життя, шукаючи можливість забезпечити дітей освітою. Школа у сільській місцевості це також і робота для мешканців села, тому позиція населення така: „не буде в селі школи, не буде села”.
Прийняття Постанови має на меті спонукати Кабінет Міністрів України до вжиття заходів, спрямованих на недопущення закриття загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості, а також зміни умов фінансування сільських шкіл.
Голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти виступатиме від Комітету при розгляді цього питання на пленарному засіданні Верховної Ради України.

Контактна особа:
Бродзянська Анастасія
2553173
80663229143
Bookmark and Share