Щогодини в Україні від абортів гине приблизно 60 малюків в лонах матерів


Старшокласники дев’яти шкіл здолбунівського району з грудня 2007 по лютий 2008 року переглянули фільм «Нехай він побачить сонце», отримали брошури з науковою та православною інформацією про аборти і поспілкувались із священиком та громадськими активістами руху.

За офіційною статистикою, наданою Рівненським міським управлінням охорони здоров’я, у 2007 році в пологових будинках Рівненської області було зроблено майже 3100 абортів. Але окрім пологових будинків, у містах області функціонують приватні гінекологічні кабінети, які не подають відомостей про кількість зроблених ними абортів. У 2006 році координатор програм ООН в Україні Френсіс О’Доннел оприлюднив інформацію про те, що в Україні кілька останніх років щорічно 500-700 тисяч жінок роблять аборти. Ці дані в два-три рази перевищують офіційну статистику.

Зважаючи на слова представника ООН та на те, що в Рівненській області існує приватна гінекологічна практика, можна припустити, що на Рівненщині у 2007 році було зроблено близько шести тисяч абортів.

Мета руху «За життя!»: допомогти усвідомити людям, що життя починається у лоні матері, а тому кожна дитина, яка з’явилася на світ, із моменту зачаття має право на любов, захист, має право на життя! А також розповісти правду про те, що таке аборт і які його наслідки для людини зокрема та суспільства в цілому.

У 2007 році активістами руху було проведено 12 фільм-бесід для понад 30 старших (9-11) класів семи рівненських шкіл. За підтримки місцевих благодійників та рівненського обласного відділу у справах сім’ї та молоді було надруковано 3 500 плакатів, наклейок та брошур, які активісти поширюють серед молоді під час бесід, а також розклеюють в церквах, школах, університетах, технікумах і по місту.

В грудні 2007 року рух «За життя!» активно запрацював на Здолбунівщині. Його провідником в цьому краї став Юрій Шадий – керівник станиці Здовбиця Національної скаутської організації України (НСОУ) „Пласт”. Рух «За життя!» на Здолбунівщині також підтримав голова Здолбунівської райдержадміністрації Любомир Кінах та Здолбунівський районний відділ освіти. Вони сприяють організації фільму-бесіди у школах та надають автомобіль для поїздок у сільські та міські школи.

- Наше завдання - розповісти учням старших класів про те, що очікує жінку, яка пройшла через аборт - говорить Юрій Шадий. - Про фізичні, моральні й духовні наслідки, що неминуче мають місце після переривання вагітності. Ми показуємо фільм, у якому пропонуємо подивилися на аборт очима дитини, чиє биття серця він зупиняє.

- Ми уже відвідали першу, п’яту, шосту міські школи, Мізоцьку, Ступнівську, Новомощаницьку, Копитківську, Здовбицьку та Глинську сільські школи – розповідає здолбунівський волонтер руху «За життя!» Сергій Кондрачук. - У березні 2008 року плануємо побувати у інших школах нашого району. Приємно, що у всіх навчальних закладах нас радо зустрічали. Майбутні мами і татусі з цікавістю слухали, що сучасній науці доступні різні засоби контролю за тим, що відбувається в організмі матері.

Разом з громадськими активістами із здолбунівськими старшокласники спілкувався капелан НСОУ «Пласт», православний священик Валентин Гордіюк.

- Фільм, який ми демонструємо, вчить, що із самого зачаття в утробі жінки утворюється не «згусток клітин», а нове людське життя – говорить отець Валентин. - Життя, якого ніколи на світі раніше не було й ніколи більше не буде. Церква рішуче засуджує аборт як тяжкий гріх і вважає його вбивством. Єдиним пом’якшенням відносно штучного переривання вагітності може бути пряма загроза життю матері.

За словами отця Валентина, чоловік при згоді на аборт несе таку ж відповідальність за цей гріх, як і жінка. Християнським сім’ям варто пам’ятати, що продовження людського роду є однією з основних цілей боговстановленого шлюбного союзу. Навмисна відмова від народження дітей з егоїстичних спонукань знецінює шлюб і є безперечно гріхом.
Координатор руху «За життя!» на Рівненщині Антоніна Торбіч вважає, що запорукою поширення руху в області є молоді активні люди з християнським поглядом на життя:

- Рух «За життя!» на Рівненщині зародився і підтримується в першу чергу саме завдяки молодим небайдужим людям, які хочуть захистити права дітей в лоні матері. Врятувати жінок і чоловіків від непоправного кроку – вбивства дитини на першому етапі свого розвитку. Ми вдячні за підтримку і сприяння Рівненській міській і Здолбунівській районній владі, а також священикам Української православної церкви Київського патріархату, які є активними учасниками руху «За життя!».
За словами Антоніни Торбіч, в цьому році рух почав свою діяльність в Острозі і протягом року організатори правозахисної кампанії активно працюватимуть ще в кількох районах області:
- Все залежить від волонтерів у різних районах, які візьмуться підтримати рух і сприяти в організації поїздок школами та іншими навчальними закладами. Запрошуємо всіх небайдужих людей, які хочуть примножити добро у цьому світі та врятувати бодай одне дитяче життя, до нашого руху.


Довідка:
Рух «За життя!» на Рівненщині
Інформаційно-просвітницька, правозахисна безстрокова кампанія рух «За життя!» офіційно розпочалася у Рівному 20 листопада 2006 року у Всесвітній день дітей. Православний диякон Віталій Поровчук разом із членами громадської організації «Рівненський прес-клуб», виробили приблизний план діяльності для захисту прав дітей у лоні матері шляхом поширення правдивої інформації про початок життя людини та справжню суть аборту.
Більше інформації — на Інтернет-сайті http://ruh-za-zhyttia.org.ua/

Володимир Лука
Bookmark and Share