НАРОДНІ ДЕПУТАТИ ЗВІТУВАЛИСЯ ПЕРЕД МОЛОДДЮ за сто днів (без)діяльності парламенту


Найбільше представників молодіжної громадськості цікавили питання молодіжного житлового будівництва та якості вищої освіти в Україні. Зокрема, у підготовленій презентації (дивіться додаток) були підняті питання житла, освіти студентських стипендій, працевлаштування, здорового способу життя.

Неодноразово учасники круглого столу поверталися до теми внесення змін до Закону про вищу освіту (особливо що стосується законодавчого врегулювання повноважень органів студентського самоврядування). Не менш жваве обговорення викликала тема нинішнього стану взаємовідносин українських органів влади та молодіжного громадського руху, можливості останнього впливати на держані процеси в Україні. Як зауважив Олесь ДОНІЙ "сьогодні в Україні існує певний алогізм: молодіжний рух фінансується усе більше, і при цьому він дедалі більше занепадає. Із молодіжним рухох влада практично не рахується. Його просто намагаються підкупити".

Дискусія видалася досить гострою. Зокрема представники МГО цікавилася тим, чому багато передвиборчих обіцянок політсил стосовно молоді не відображені у програмі дій уряду. Чому в Україні досі не існує комплексних, системних державних молодіжних програм. Нарікали молодіжні лідери, що при розробці програм щодо молоді політичними силами не враховуються їх побажання та зауваження.
Болючі питання молодіжної політики, відповідальності загалом та ситуації в країні підняли на круглому столі – Володимир Крутько (ВМГО „Студентська Республіка”), Святослав Бабіля (ВМГО „Молодіжний Союз „Наша Україна”), Андрій Черних (ВМГО „Молодь за Литвина!”), Іван Крулько (ВМГО „Молодий народний рух”), Олег Куявський (ВМГО „Батьківщина молода”), Михайло Чаплига (Трудова партія України), Олексій Кляшторний (ВМГО „Українська Асоціація студентського самоврядування”) та Павло Вікнянський (ВМГО „Народно-демократична ліга молоді”), а також члени національного комітету громадянської кампанії „МВАРТА” – Олександр Корнієнко (ВМГО "Спілка ініціативної молоді" (СІМ), Сергій Пархоменко (ВМГО "Молодіжний націоналістичний конгрес" (МНК), Руслан Синельников („Воля”, ВМГО „Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ), Олександр Файнін (ВМГО „Всеукраїнська молодіжна туристична асоціація” (ВМТА) та Олександр Солонтай (ВМГО „Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ).

Народні депутати, у свою чергу, пообіцяли взяти до уваги усі пропозиції, а також дружно відкинули тезу про повну бездіяльність парламенту, зауважуючи, що відсутність пленарних засідань зовсім не заважала основній депутатській роботі - у комітетах. На підтвердження своїх слів нардеп від БЮТу Еліна ШИШКІНА назвала ряд зареєстрованих у ВР законопроектів, що стосуються, зокрема, житла для молоді, молодіжних кредитів, змін у сфері вищої освіти, проект постанови про проведення парламентських слухань у квітні про становище української молоді з питань працевлаштування тощо. Проте чи ввилються у закони усі вищеназвані документи наразі є невідомим.

Тему всеукраїнського круглого столу «100 днів (без)діяльності парламенту: відповідальність перед молоддю» кожен учасник мав змогу протрактувати по-своєму. Проте безумовний позитив від проведення подібних зустрічей визнали усі, у тому числі і народні депутати:
Олесь ДОНІЙ: "Спільні діалоги державних мужів і молодіжних організацій - найоптимальніший шлях вирішення наболілих проблем". Леся ОРОБЕЦЬ: "Подібні круглі столи є надзвичайно корисними. Вони не тільки допомагають напрацювати разом найоптимальніші рішення, але й стимулюють нас, депутатів, до активної діяльності. Дають відчуття, що те, що ми робимо - дійсно важливо і потрібно. Я прихильник того, щоб на шляху до виконання обіцянок у нас було якомога більше таких "контрольних точок".

Наступне засідання у форматі кругло столу громадянської кампанії "МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!" буде присвячене аналізові ста днів роботи уряду.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ:

Bookmark and Share