Хвиля протестів медиків докотилася до Чернівців


Завтра о 14:00 біля Чернівецької ОДА відбудеться акція студентів Буковинського державного медичного універститету (в основному, студенти 5, 6 курсів). Студенти вже створили страйковий комітет. Попередньо очікується участь понад 100-200 студентів (однак, враховуючи реакційні настрої студентів БДМУ, можна очікувати чисельнішого мітингу).

Про причини читайте у листі активіста „Чистої України” (www.chysto.com), і, якщо зможете, поширте цю інформацію далі.

Петро Олексюк,
www.fri.net.ua

***реХформування Вищої медичної школи по-українськи***

Станом на 23 березня 2005р. студентами Буковинського державного медичного університету зібрано понад 300 підписів про відміну наказів Міністерства охорони України №220 від 28.04.2004 та №81 від 23.02.2005 “Про затвердження Переліку спеціальностей та строки навчання в інтернатурі випускників медичних і фармацевтичних вищих навчальних закладів, медичних факультетів університетів”. Крім відміни цих наказів, студенти вимагають не проводити перерозподіл студентів бюджетної форми навчання. Таким чином, вони підтримали страйки студентів-медиків Вінницького державного медичного університету та Івано-Франківської державної медичної академії.
Планується написання листів на адресу Президента України, Прем’єр-міністра та Міністерства охорони здоров’я, які будуть підкріплені зібраними підписами.
Також триває створення страйкового комітету БДМУ, який візьме на себе організаційні заходи з проведення можливих акцій протесту.
Справа в тому, що впродовж 2004/2005 навчального року МОЗом робилися спроби змінити нормативні акти щодо проходження інтернатури і розподілу за спеціальностями і місцями роботи випускників медичних ВУЗів. Так, 28.03.2004 вийшов наказ МОЗ України № 220 згідно якого різко скорочувалась кількість спеціальностей та збільшувалась тривалість проходження інтернатури для випускників 2005 року. Однак все ж розподіл провели згідно попереднього наказу МОЗу №50 (1996р.) при умові, що наказ №220 вступить в дію з 1-го серпня 2006року.
Після призначення нового міністра охорони здоров’я І. Поліщука, вийшов наказ № 81 від 23.02.2005, який вступає в дію знову ж таки з 1-го серпня 2005 року. Згідно цього наказу до переліку спеціальностей, які зникли в наказі №220 додалися ще акушерство і гінекологія та терапія.
Складається враження, що оновлене Міністерство охорони здоров’я працює з гаслом: “Нам не потрібні лікарі – нам потрібні патологоанатоми!”.
На думку студентів, такі дії МОЗу не можна вважати правомірними, оскільки кожен з студентів, особливо контактної форми навчання, планував отримати певну спеціальність і спрямовував свої зусилля в певному напрямку отримання знань. Однак, за словами міністра охорони здоров’я п. І. Поліщука, на даний час державі не потрібні спеціалісти у вузьких галузях а також терапевти та акушери-гінекологи. При цьому, складається враження, що ігнорується інша точка зору. Не секрет, що хтось (зі студентів) планував виїхати працювати за кордон по своїй спеціальності, а хтось розраховував працевлаштуватись в приватну клініку, адже вони поступали на контактну форму навчання саме для того, щоб мати вільний вибір професії. Проте внаслідок дій Міністерства охорони здоров’я “не так сталось, як гадалось”.
Щодо студентів бюджетної форми навчання, то в цьому році, згідно слів п. І.Поліщука, планується їх працевлаштування в сільських лікарських амбулаторіях. А як же з тими, хто мав цільові направлення? Адже лікарні навряд чи розраховували на прибуття на роботу сімейних лікарів.
Отже, складається враження, що МОЗ України працює для створення враження...(даруйте за тавтологію) бурхливих змін, але береться не з того кінця. Правильніше було б, скажімо, підняти питання про отримання заробітної платні в процесі проходження інтернатури студентами контрактної форми навчання.
Реформування вищої медичної школи, без сумніву, є потрібним. Однак, як його правильно здійснювати? На разі поставлене запитання залишається відкритим, а студенти чекають реакції МОЗ України...

Вадим Корпяк,
студент VI-го курсу БДМУ,
активний діяч ГО “Чиста Україна”

Bookmark and Share