Ігор Гузь: Волинська обласна рада проти чужинських символів на Закарпатті!


Варто зазначити, що дане рішення не було підтримане депутатським корпусом, як питання порядку денного сесії і набрало лише 39 голосів за і лише після емоційного виступу голови Національного Альянсу проект рішення був підтриманий 56-ми депутатами різних фракцій і поставлений в порядок денний сесії.

За прийняття такого звернення в кінцевому варіанті проголосувало 46 народних обранців.

Як зазначив Ігор Гузь: «Ми волиняни солідарні з львів’янами та закарпатцями котрі занепокоєні антидержавним проявам на території Закарпатської області. Встановлення пам’ятних знаків, що символізують «Велику Угорщину» поблизу місць поховання розстріляних бійців Карпатської Січі є злорадством на українською національною пам’яттю! Ми просимо колег з Закарпаття прислухатись до нашої точки зору і прийняти відповідні рішення, що не дадуть встановити чужинські символи!».

Довідка – рішення Волинської обласної ради

Звернення до депутатів Закарпатської обласної ради
щодо незаконних намагань встановити на
Закарпатті чужоземну символіку

Понад місяць на Верецькому перевалі - на межі Львівської і Закарпатської областей - таємно будують монумент-пам'ятник, який засвідчуватиме, що тут знайшли свою батьківщину... ні, не українці, як можна було сподіватися, а - угорці. Пам'ятник, який символізує ідею "Великої Угорщини", зводять надшвидкими темпами - не розголошуючи про поспішні будівельні роботи в пресі. Цей угорський монумент, який вже практично закінчений, має стати найбільшим пам'ятником за всю історію Закарпаття - він підніматиметься на 7 метрів над землею і важитиме понад 60 тонн.
Символ чужинської влади стоятиме у місцевості, де розташовані винятково українські села. Це принижує почуття національної гідності та історичну пам'ять понад півмільйона українців, які живуть на Закарпатті (угорців на Закарпатті втричі менше - до 150 тисяч).
Причому будують монумент грубо насміхаючись - поблизу місця, де покояться (досі, до речі, не ексгумовані!) останки 600 розстріляних бійців Карпатської Січі. Переважно молодих хлопців - закарпатців та галичан - які у 1939 році захищали незалежність Карпатсько-Української Держави, і які першими в Європі вчинили збройний опір фашистським загарбникам.
Спроба встановити чужинський символ на Закарпатті не перша - антидержавні політичні сили Закарпаття за потурання органів центральної та місцевої влади провадять свідомий наступ на українство вже не перший рік.
Розпочали з Мукачівського замку, який є національним символом українців. Всупереч чинному українському законодавству, тут відновлюють символ мадярської династії Арпадовичів - степового орла-турула, піднятого на колоні заввишки 33 (!!!) метри.
Волинська обласна рада звертається до депутатів Закарпатської обласної ради з вимогою невідкладно ухвалити рішення про демонтаж на території області всіх символів, які принижують українців, глумляться над їхніми національними почуттями.
Ми звертаємося до Президента України Віктора Ющенка, прем'єр-міністра Юлії Тимошенко з проханням особисто втрутитися в ситуацію, що склалася на межі Закарпатської та Львівської областей, аби не допустити антиукраїнських провокацій, пов'язаних із спорудженням символів чужої держави.

Інформаційний відділ
ВМГО «Національний Альянс»
Bookmark and Share