Слава героям Карпатської України!


Самопроголошеній Карпатській Україні судилося протриматися менше доби, але вояки Карпатської Січі, які її захищали, були першими у світі, хто дали збройну відсіч нацистам. І хоч сили заздалегіть були нерівними, проте сотні українських хлопців пішли в запеклий бій, на свідому загибель заради рідної землі. "Був тут, на Красному полі й Іванко із Малої Копані, йому тоді було всього 13 років, але він теж мужньо загинув у бою", - прозвучало з уст одного з виступаючих.

Цьогоріч на урочистому зібранні біля пам'ятного знака карпатським січовикам слова пошани виголосили син Головнокомандувача УПА (який також був карпатським січовиком, і свій перший бойовий досвід отримав саме під час подій 1939 року на Закарпатті) Романа Шухевича - Юрій Шухевич, народний депутат попередніх скликань Степан Хмара, духовенство, свідки й учасники тих подій, а також представники закарпатської влади. І якщо останні читали свої промови з листочків і віяло від них дещо награним пафосос, то у словах решти виступаючих дійсно відчувались емоційні переживання.

Традиційно говорилось не лише про героїчний подвиг карпатських січовиків, але й про проблеми сьогодення Української держави... Проблеми ж видно було неозброєним оком. Красне поле - місце військових баталій 1939-го року, вже вкотре стає місцем баталій політичних - взаємні звинувачення, політагітація, чвари між конфесіями, фарисейство чиновників, зайва можливість "засвітитись" для партійних структур... Таким є Красне поле (у прямому й переносному значенні) сьогодення України. Такими є реалії нашої держави. І саме в наших силах, в силах молодого покоління, як і в наших обов'язках, принести позитивні зміни та зрушення для нашої держави.
Не в останню чергу й для того, аби смерті усіх героїв, що гинули за Україну, були не даремними!..

P.S. Наступного року 70-та річниця Карпатської України відзначатиметься на загальнонаціональному рівні.
Bookmark and Share