Студенти-медики не хочуть села


Учора студенти Івано-Франківської державної медичної академії пікетували будинок облдержадміністрації, протестуючи проти збільшення Міністерством охорони здоров’я тривалості навчання в інтернатурі до трьох років і звуження переліку спеціальностей.
Згідно з наказом МОЗ України (№81 від 23 лютого
2005 року) “Про затвердження Переліку спеціальностей і термінів навчання в інтернатурі випускників медичних і фармакологічних вищих навчальних закладів, медичних факультетів університетів”, передбачено, що більшість випускників упродовж найближчих років скеровуватимуть у села. “Ми цілком усвідомлюємо необхідність реформувати систему охорони здоров’я із залученням європейського досвіду, – зазначали учасники акції протесту, – та переходу на системи навчання, відповідно до Болонської конвенції, однак цей перехід має бути поступовим, правовим, цивілізованим, мати відповідне фінансове та матеріальне підґрунтя”.

Пікетники вимагають від посадових осіб переглянути доцільність термінів виконання наказу МОЗ. Студенти також вимагають гарантувати відповідне матеріально-технічне забезпечення медичних установ у селі, збільшити зарплату сільським лікарям, забезпечити їх житлом.

Учасники протесту зустрілися з головою Івано-Франківської облдержадміністрації Романом Ткачем і передали йому свої вимоги. Губернатор пообіцяв передати їх керівникам держави та відповів на запитання студентів. Майбутні медики заявили: якщо їхніх вимог не виконають, вони будуть змушені вдатися до страйку.

УНІАН

Bookmark and Share