Активісти Сумського педінституту оголосили голодування


У понеділок у вестибюлі центрального корпусу Сумського педагогічного університету розпочали голодування двоє викладачів та дев`ятеро студентів. Активісти, які зважилися на такий рішучий крок, вимагають відставки всього ректорату навчального закладу. Акція протесту є продовженням минулорічних подій студентського спротиву, коли ректорат не лише не став на бік студентства, яке відстоювало свої права, а навпаки — перейшов на бік влади. Відтоді з кола студентів та викладачів, які їх підтримували, постійно лунає ця теза: відставка ректорату на чолі з Володимиром Іванієм.

Помаранчева революція додала питанню нової гостроти. У лютому ідея відставки ректора вилилася у пікетування біля університету, а також біля облдержадміністрації. Тож чи слід було вдаватися до таких крайнощів? «Після нашого пікетування, — каже викладач університету, голова вільної профспілки «Воля» Юрій Кондратенко, — Володимир Іваній пообіцяв подати у відставку. Зрештою, знаємо, він написав заяву за згодою сторін, яку він чомусь передав до обласної державної адміністрації. Незабаром нас запросили туди на «круглий стіл». Були там і люди, чиї кандидатури пропонувалися для обговорення на заміщення посади ректора. З нашого боку це викладач університету Іван Мозговий. З протилежного виступав кандидат від старої команди, нині перший проректор Анатолій Кудренко. До речі, запрошені на засідання представники політичних сил міста переважно підтримали нашу пропозицію. Втім раптом виникла третя кандидатура. З боку обласної влади запропонували нашу викладачку, доктора наук, але вже пенсіонерку Надію Чайченко. Це було несподіваним. Я попросив її, аби теж виступила й розповіла, як планує керувати університетом. Замість відповіді жінка просто покинула зал. Нам очевидно, що її підставляють. Просто за цим — намагання зберегти вплив старої команди, аби, за великим рахунком, нічого не змінилося».

Голодуючі (а це Юрій Кондратенко, Павло Аксьон, викладач, який супроводжував своїх студентів і у поході на Київ), а також члени студентської вільної профспілки — фактично ті ж люди, які брали участь у всіх попередніх сумських революціях. Ставлення до їхньої акції в університеті неоднозначне. Втім відчайдушних протестантів це не зупиняє.

Алла ФЕДОРИНА, "УМ"

Bookmark and Share