"Журналістський обмін інформацією та професійним досвідом: Схід і Захід – разом"


Вчора стартував перший день інформаційних обмінів журналістів у місті Львові, який проводиться Центром інформаційних досліджень та ресурсних послуг "Меридіан" у рамках проекту "Журналістський обмін інформацією та професійним досвідом: Схід і Захід – разом" за сприяння Міжнародного фонду "Відродження" та Агенції міжнародного розвитку США.

У перший день свого перебування у місті Львові журналісти брали участь у заходах громадських організацій Львівщини, зустрічалися із експертами та представниками громадського сектору.

Зокрема, Центр інформаційних досліджень «Меридіан» спільно із експертами Товариства сприяння українсько-польської співпраці у галузі юридичної освіти та науки, Комітетом підтримки студентського самоврядування провели семінар для журналістів щодо проблем державної реєстрації та діяльності громадського сектору в Україні.

Товариство сприяння українсько-польської співпраці у галузі юридичної освіти та науки реалізує проект „Громадський моніторинг та консультування з питань державної реєстрації та відносин громадських організацій, релігійних організацій, профспілок, благодійних організацій з контролюючими органами влади як передумова реалізації та захисту права громадян на об’єднання” за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Керівник проекту Тетяна Яцків презентувала результати досліджень першого етапу проекту, опитувань, моніторингів, конкретні приклади практики, які демонструють проблеми державної реєстрації та регулювання діяльності громадського сектору в Україні. «Суттєвого перегляду правових норм та їхнього вдосконалення не проводилося з часу їхнього прийняття, коли законодавство лише закладало основи для початку діяльності інституцій громадянського суспільства в умовах перехідного періоду з радянської системи. У спадок від радянського минулого залишилася дозвільна реєстраційно-легалізаційна система створення громадських організацій, благодійних організацій, професійних спілок, релігійних організацій, неможливість самозабезпечення фінансової незалежності організацій, територіальні обмеження діяльності організацій за статусами, контрольно-наглядові функції легалізаційних органів за діяльністю неурядових організацій, дискримінація у порівнянні із комерційними структурами та багато інших можливостей для держави контролювати та нівелювати роль громадського сектору.»
Експерти проекту запросили журналістів приєднатися до моніторингу практики державної реєстрації та відносин організацій громадського сектору з органами влади, реалізації права на об’єднання, зокрема у журналістських розслідуваннях, які передбачені проектом та будуть проводитися у Львові, Києві та cході України.

«Журналісти та організації громадського сектору виконують функцію моніторингу дій влади, тому співпраця і поєднання зусиль цих двох інститутів є потрібною для трансформації та демократичних змін у суспільстві», - зазначив керівник Центру інформаційних досліджень «Меридіан» Олександр Лавринович, що є яскравим поєднанням досвіду журналіста та громадського діяча.

Окреме обговорення присвячено проблемам студентського самоврядування в Україні, яке проведено Центром інформаційних досліджень «Меридіан» та Комітетом підтримки студентського самоврядування. Участь журналістів та ЗМІ у висвітленні цих проблем є дуже важливою. Адже насправді розуміння студентського самоврядування українським суспільством, у тому числі і учасниками вищої освіти, навіть студентами, які беруть участь у ньому, є перекрученим. Навіть законодавство України розглядає студсамоврядування як інститут «сприяння формування лідерів, керівників», за результатами досліджень Комітету - 67,5 % опитаних студентів ВНЗ Львова вказують на те, що студсамоврядування займається лише дискотеками, вечорами, КВК тощо. Натомість більшість студентів зазначають, що потребують забезпечення належних умов в гуртожитках, забезпечення бібліотеки, неналежної якості освіти, ліквідації корупції серед викладачів, пристосування змісту навчання потребам ринку праці тощо.

Також журналісти-учасники обміну взяли участь у прес-конференції про початок реалізації проекту «Підвищення рівня обізнаності населення Львівської та Волинської області з питань європейської та євроатлантичної інтеграції», яка проводилася Інформаційно-правовим Центром «Наше право» у Західній інформаційній корпорації. Особливу цікавість у проведенні проектів на таку тематику та підходів до проведення широких інформаційних кампаній на тематику європейської та євроатлантичної інтеграції виявили журналісти із Східних регіонів України.

Особливо цікавим для журналістів стало спілкування із виконавчим директором Інформаційно-аналітичного центру «Громадський простір» Павлом Шамраєм. Центр є розробником та підтримує інтернет-ресурси для громадського сектору. Зокрема, Павло Шмарай розповів про такі ресурси як портал «Громадський простір» (www.civicua.org), портал “Європейський простір» (www.eu.prostir.ua), електронний архів громадянського суспільства України (www.e-archive.org.ua). Постійними партнерами Центру є не тільки представники організацій громадянського суспільства, але і журналісти. Учасники обмінів зацікавлені у участі в діяльності цих ресурсів та спільних проектах із організаціями громадського сектору.

Сьогодні і завтра продовжується інформаційний обмін журналістів у місті Львові, надалі заплановані участь представників регіональних засобів масової інформації України у заходах, які стосуються резонансних тем та проблем громади, зустрічі із адвокатами та громадськими захисниками Центру громадської адвокатури, представниками органів влади, вищих навчальних закладів та засобів масової інформації.

Довідка
Центр інформаційних досліджень та ресурсних послуг "Меридіан" реалізує медіапроект "Журналістський обмін інформацією та професійним досвідом: Схід і Захід – разом" за сприяння МФ "Відродження" та Агенції міжнародного розвитку США.
Проект спрямований на подолання інформаційного вакууму між західними і східними регіонами України та налагодження інформаційної співпраці як між журналістами, так і регіональними редакціями видань, радіостанцій, телекомпаній, інформаційних агентств та інтернет-видань.
Завдяки можливості інформаційного обміну та ознайомлення із досвідом журналісти з різних регіонів зможуть об'єктивно висвітлювати життя у зазначених регіонах ("регіони про регіони"), поступово долаючи негативні стереотипи і міфи, що роз'єднують східних і західних українців, та утворити загальноукраїнське журналістське інформаційне співтовариство.
Журналістський обмін у місті Львові триватиме ще два дні.

Контакти:
Центр інформаційних досліджень та ресурсних послуг "Меридіан"
79005, м. Львів, пл. Шота Руставелі, 7, 6 поверх, к. 604
Е-mail: ollaw@gazeta.pl, od@postup.lviv.ua
Тел.: 766565, 8(050) 540 58 91


Bookmark and Share