Акварелі весни


Світлі легкі акварелі і така ж світла особистість самого автора створили неповторну весняну атмосферу у виставковій залі музею.
Малювати Сергій любив із дитинства і згодом виявилося, що має до цього неабиякий хист. З-поміж дев’яти дітей великої родини Ступок лише його Бог обдарував мистецьким талантом.
Проте, можливо, талановитий хлопчик так і не став би професійним художником, якби не зустрівся на його шляху Вчитель. Навчаючись у 9 класі середньої школи № 9, Сергій почав відвідувати художню студію, організовану при школі від миргородського Будинку школяра. Керівником студії був відомий художник, член Національної Спілки художників України Анатолій Миколайович Кривобоченко. Учитель і Учень одразу розпізнали один одного, і це поклало початок багаторічній творчій дружбі.
Захоплення живописом стало доленосним у житті Сергія. У 1996 р. він закінчив художнє відділення Миргородського державного керамічного технікуму ім.М.В.Гоголя, а в 2003 -архітектурний факультет Полтавського національного технічного університету ім.Ю.Кондратюка за спеціальністю «Декоративно-вжиткове мистецтво».
У свої 30 років Сергій Ступка - успішний художник, якому його колишні викладачі пророкують велике майбутнє. Працює в акварельній та олійній техніках, відомий як майстер вітража.
Талант, помножений на працелюбність, дав високі результати, про що свідчать представлені на виставці роботи. Краєвиди Полтавщини, зміна пір року, давня архітектура на картинах — все дихає справжністю та ліризмом.
Презентована виставка - не перша у творчій біографії митця. Ще навчаючись у технікумі, Сергій Ступка став автором двох персональних виставок, які відбулися у миргородських музеях — краєзнавчому та музеї Давида Гурамішвілі. Також він був учасником ряду колективних виставок, зокрема, організованих мистецькими закладами Полтави. Сьогодні Сергій Ступка — член Спілки молодих художників Полтави «Друга неділя жовтня».
Привітати автора виставки прийшли його друзі та однодумці, миргородські художники, студенти керамічного технікуму та численні поціновувачі мистецтва.
Теплі слова колишньому учневі сказали майстри пензля А.М.Кривобоченко та С.К.Мисак, а спеціаліст відділу у справах спорту, сім’ї та молоді міської ради Т.М.Колибельнік привітала маму Сергія - Катерину Кузьмівну з творчими успіхами сина.
«Фарби лягають на полотні, наче стежина в думки потаємні...», - такими проникливими словами почала свій ліричний вірш - присвяту винуватцю урочистостей - відома поетеса Л.М.Гараган. Прозвучало поетичне вітання також із вуст молодої талановитої поетеси М.Олійник-Локай.
Колектив Миргородського літературно-меморіального музею Давида Гурамішвілі вітає Сергія Ступку з відкриттям виставки і бажає йому нових творчих досягнень, успіху і щасливих життєвих доріг.
Наталія ГОДУН, науковий працівник музею Давида Гурамішвілі


Bookmark and Share