ЖИВА БІБЛІОТЕКА


Як? Де? І хто працює з Живою бібліотекою?
Жива Бібліотека працює у такий самий спосіб, як і звичайна добре нам відома бібліотека – читачі звертаються до бібліотеки, заповнюють картки читачів, обирають бажану книгу та позичають її на певний час. Прочитавши книгу, читач повертає її в бібліотеку та, за бажанням, бере іншу. Єдине, що відрізняє Живу бібліотеку (ЖБ) від звичайної, це той факт, що її книги не звичні паперові продукти, а живі люди. Вони представляють різноманітні групи нашого суспільства, які часто зазнають упередженого відношення та потерпають від стереотипів; люди, які стають жертвами дискримінації або соціального виключення.

З кого складається Жива бібліотека
Книга – це людина, яка через своє етнічне походження, релігійні погляди, професію, стан здоров’я, сексуальну або соціальну приналежність є відокремленою. Ця людина готова відкрити свій статус за допомогою розмови, обговорення та дискусії із спірних питання з Читачем.
Наприклад, в Книг можуть бути такі назви: ВІЛ-позитивна людина, шукач притулку, біженець, колишній споживач наркотиків, феміністка, мусульманин, священик, єврей, державний службовець, гомосексуал, лесбіянка, журналіст, безробітний, міліціонер, вегетаріанець, соціальний працівник тощо.

Читач – будь-який відвідувач Живої бібліотеки, який зацікавлений дізнатись більше про конкретну групу, що її представляє Книга, або бажає поставити заборонене питання в необразливій формі і сприятливій дружній атмосфері.

Бібліотекар – людина, яка сприяє розмові Книги та Читача. Він може пояснити концепцію та правила Живої бібліотеки, а також відповідає за технічні деталі (слідкує за часом, реєстрацією, збором опитувальних форм читачів, і т.д.).

Коли?
Жива бібліотека проходитиме в Києві під час Міжнародного Всесвітнього дня пам’яті людей, загиблих від СНІД, а саме 18 травня 2008 року

Що необхідно?
Тент з допоміжними матеріалами (столи, стільці, каталоги наявних Книг, освіжаючі напої, і т.д.)

Як?
 Читач приходить та реєструється в ЖБ.
 Він/вона обирає з каталогу Книгу, що його зацікавила.
 Читач підписом засвідчує свою згоду з Правилами позики, аби забезпечити конфіденційність – завдання Бібліотекаря
 Починається Читання (Книга та Читач). Читання в Живій бібліотеці означає обговорення тих аспектів, що цікавлять, того що хотілось би дізнатись про Книгу, та тих деталей, якими обрана Книга може поділитися
 Читання кожної Книги є обмеженим за часом

Як долучитися?

Зацікавило? Маєш ідеї як ти або твоя організація можете зробити внесок до цього проекту (наприклад, допомогти знайти справжні Книги) та допомогти підняти рівень громадського усвідомлення щодо існуючих груп в нашому суспільстві?
Хочеш організувати Живу бібліотеку у себе? Хочеш розповісти іншим та сприяти Живій бібліотеці? Можливо, ти знаєш представників конкретної групи, яка зазнає дискримінації та якій потрібна наша окрема увага? Твоє зацікавлення, ентузіазм, допомога є надзвичайно цінними

Будь ласка, звертайся до:
Катеріна Жежулкова (Katerina Zezulkova)
Волонтер ООН, ПРОООН – проекти ВІЛ/СНІД
Email: katerina.zezulkova@undp.org.ua
Skype: Majales2006
Тел: +380 44 499 1174
Моб:+380 95 321 3411

Анна Бєлоусова
Адміністративний асистент програми Волонтери ООН
Програма розвитку ООН
E-mail: anna.belousova@undp.org
Тел: +38 044 254 04 91 (дод. 147)


Щоб отримати додаткову інформацію про проект, будь ласка, завітай на: http://eycb.coe.intBookmark and Share