Корупція - зло, бережімось його!


Корупція може загрожувати існуванню нації, оскільки корупційні дії та їх наслідки можуть позначитися на житті наступних поколінь. Уряд зобов’язується проводити рішучу боротьбу з корупцією. Це передбачає реалізацію різного роду правових заходів, але протидія корупції потребує не тільки зусиль держави, а й суспільної ініціативи – активних дій пересічних громадян на протидію корупційним діям посадовців.

Саме з метою загострити увагу громадян на цій проблемі та спробувати випрацювати механізми протидії корупції на теренах Перечинського району здійснюється проект «Корупція – це зло, бережімось його!», що виконується Благодійним фондом «Центр громадських ініціатив» (м. Перечин, Закарпаття) завдяки підтримці американського народу, що була надана через Агентство США з Міжнародного розвитку (АМР США), Корпорацію Виклики Тисячоліття (МСС) та Менеджмент Сістемс Інтернешнл (MSI).

У рамках даного проекту було проведено невелике дослідження, результати якого надруковані окремими виданням.
24 січня 2008 р. - проведено круглий стіл для представників влади та органів місцевого самоврядування, який був присвячений питанням етичних норм поведінки осіб, що виконують функції держави.

Наступним кроком стало на протязі лютого проведення серії тренінгів для представників органів місцевого самоврядування, активістів громад, освітян району на тему: «Місцеві органи влади та послуги, які вони надають» та «Як захистити свої права у разі незадовільного надання послуг органами влади?», під час яких було розглянуто наступні підтеми: система влади в Україні, місце місцевого самоврядування у ній; поняття «послуга», «державна послуга», «соціальна послуга», якість надання послуг. Не обминули увагою і тему «корупції» та механізмам протидії корупції, законодавче поле України у цій сфері. Для проведення цих тренінгів були запрошені компетентні тренери зі Львова: Андрій Залужний та Оксана Матусяк. На тренінгах було присутньо біля 70-ти учасників, які активно дискутували, обмінювалися думками та працювали. Кожен отримав матеріали з даної тематики.

Протягом лютого – першої декади березня поточного року у рамках проекту було проведено конкурс малюнку та аплікації на тему: «Корупція загрожує майбутньому України». До оргкомітету конкурсу надійшло більше півсотні малюнків із різних навчальних закладів Перечинського району. Роботи дітей виставлені на загальний огляд у вітринах першого поверху центрального універмагу в Перечині. Для визначення переможців конкурсу було створено комісію з числа представників благодійного фонду - працівників проекту, відділу освіти, відділу у справах сім’ї та молоді Перечинської РДА, волонтерів Корпусу миру. Роботи, подані на конкурс, – цікаві, змістовні та яскраві. Найкращими визнані роботи: Томащук Людмили (Зарічівська ЗОШ І-ІІ ступенів), Кухти Ярини (Новоселицька ЗОШ І-ІІ ступенів), Славіка Станіслава, Старости Анастасії, Славік Ренати, Вакули Антоніни, Граба Івана (Т.-Пасіцька ЗОШ І-ІІІ ступенів) Шукаль Наталії, Король Наталії, Менделя Тиберія, Плавайки Романії (Перечинська ЗОШ І-ІІІ ступенів), Іканіної Надії (Перечинська школа-інтернат І-ІІ ступенів), Вагана Вадима, Фадєєвої Христини, Фекети Ірини, Вачелі Вікторії (Перечинська гімназія суспільно-гуманітарного напрямку ІІ-ІІІ ступенів), Урсти Ольги, Поворозник Інни.
Керівник проекту Неля Симчина

Джерело : БФ "Центр громадських ініціатив", Перечин, Закарпаття
Автор : Симчина Н.
Bookmark and Share