IT-новини. В Україні вперше порушено кримінальну справу проти спамера


У Донецьку вперше в Україні порушено кримінальну справу проти спамера – людини, яка розсилає так звані ІCMP-пакети для перешкоджання роботи серверу.

Про це повідомив начальник відділу з питань боротьби з правопорушеннями в сфері інтелектуальної власності і високих технологій Управління держслужби боротьби з економічною злочинністю УМВС України в Донецькій області Станіслав Рогозін.

За його даними, робота з упіймання спамера була проведена в рекордний термін – протягом двох днів.

Рогозін повідомив, що до одного з міськвідділів міліції Донецької області звернувся директор приватного підприємства – інтернет-провайдера – стосовно того, що він виявив втручання в роботу комп’ютерної техніки, що забезпечує доступ в Інтернет.

При проведенні оперативних заходів виявлено проведення так званої DoS-атаки на сервер провайдера.

"Після цього вся комп’ютерна техніка виходить з ладу, і клієнти, які підключені, не можуть отримати цю послугу. За допомогою спеціальних комп’ютерних програм були зафіксовані ці факти і для аналізу надані фахівцям, які дійшли свого висновку", - повідомив Станіслав Рогозін.

Правоохоронці за ІP-адресою ідентифікували комп’ютер, з якого і розсилався спам.

За словами Рогозіна, ця перша подібна справа в Україні, оскільки зміни до кримінального кодексу, згідно з якими таких зловмисників можна було притягти до відповідальності, набули чинності лише з 18 січня 2005 року. (Стаття 363-1. Перешкоджання роботі електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж або мереж електрозв’язку шляхом масового поширення повідомлень електрозв’язку).

За даними Рогозіна, 25-літнього спамера очікує матеріальна відповідальність від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на термін до трьох років.

Підготовлено за матеріалами Комітету виборців Донбасу.

Bookmark and Share