Студенти Луганщини проти расизму


Прояви ксенофобії та расизму у побутовому спілкуванні вийшли у останній час за межі суто побутового та набули характеру відкритих та відвертих масових зіткнень расистських організацій та іноземців, переважно молоді, яка приїхала на навчання до Луганська. Вже багато слів громадськості було висловлено про минулорічні сутички у центрі міста між представниками кавказької діаспори з неофашистськими організаціями, як нещодавно відбулася масова бійка скінхедів та іноземних студентів з Азії. На круглому столі розглядалися причини виникнення та поширення ксенофобських висловлювань та расистських дій з боку різноманітних неонацистських організацій, шляхи подолання антисемітизму, протидія неонацистським організаціям, законодавче регулювання міжнаціональних відносин в державі, прояви ксенофобії у масовій свідомості, реакція місцевих органів влади на прояви расової нетерпимості в Луганську , діяльність неонацистів в Інтернеті. Так, представник ЛОО «Студентське Братство луганської області», відомий правозахисник О. Кормілецький підкреслив, що часто жертви актів расизму не тільки не можуть розраховувати на отримання компенсації за скоєне над ними насильство, але часто мова навіть не йде про покарання винних у цих злочинах.
Так, правоохоронці, як правило, кваліфікують напади на іноземців як звичайне хуліганство. А переважна більшість потерпілих взагалі боїться звертатися в міліцію. Експерт зазначив, що іноземці терплять подвійне приниження: спочатку на них нападають злочинці, а потім над ними знущаються і правоохоронці.
Випадки ж нападів і побиття громадян інших національностей на Луганщині фіксуються кожного місяця. Близько 5 – 7 випадків расистських дій проти іноземців фіксується тільки в місті Луганськ на місяць. Наведемо лише кілька випадків за лютий 2008 року:
15 лютого в Луганську група з приблизно двадцяти молодиків побила трьох громадян Ірану. Постраждалі стверджують, що під час побоїща вони викрикували гасла типу "Україна для українців".
В середині лютому в Жовтневому районі Луганська стався напад на групу громадян Грузії. Нападники, за словами свідків, виглядали як скінхеди. Один з постраждалих від отриманих побоїв помер.
17 лютого біля розважального центру STREET бритоголові підлітки напали на темношкіро бразильського хлопця, який приїхав навчатися до Луганська. Постраждалому спочатку бризнули в обличчя з балончика зі сльозогінним газом, потім його повалили на землю і почали бити ногами, проте жертві вдалося втекти до будівлі розважального центру.
2 березня на вулиці Радянська в Луганську серйозно побили 22-річного громадянина Ірану. Дівчину-перекладачку, яка супроводжувала постраждалого, не чіпали.
Увечері 12 березня в Луганську в підземному переході біля моста ім. Патона кілька молодих людей напали на студента Національного аграрного університету, уродженця Лівії, і серйозно побили його. Таких випадків безліч. 90 відсотків постраждалих від ксенофобських настроїв – молодь від 17 до 27 років. .
Підсумком круглого столу була резолюція громадських організацій Луганщини, в якій зазначався намір об’єднати громадські організації в спільну Коаліцію, яка буде протидіяти ксенофобським та расистським проявам.

Тел. (0642) 71-04-16
oleskor@ukr.net


Bookmark and Share