22 березня 2008 року в Київському будинку Вчителя відбулося розширене засідання Президії ГРОНУ.


Станіслав Ніколаєнко, учасники зібрання виказали турботу щодо розвитку освітнього і наукових процесу в державі. Турбує ГРОНУ недостатнє фінансування, застаріла матеріальна база, відсутність наступності послідовності в діях Уряду і парламенту. Ігноруються, не виконуються державні програми "Наука в університеті", відновлення і ремонту 300 аварійних шкіл, матеріального розвитку профтехосвіти, "Студентський гуртожиток", "Школа майбутнього" і т.і.
Хвилює учасників зниження відсотка ВВП фінансування на освіту і науку в 2007 р. (на освіту із 6,9% до 6,47%, науку - із 0,55% до 0,48%).
Темпи зростання заробітної плати освітян і науковців серйозно відстають від росту споживчих цін. Український Вчений і Вчитель залишаються бідними, вони не можуть придбати житла, повноцінно відпочивати, лікуватись.
Освітяни пропонують Уряду збільшити вдвічі зарплату, змінити порядок встановлення пенсії для педагогів, на рівні 80% середнього заробітку. Відповідний законопроект внесено минулого року до парламенту.
ГРОНУ ухвалила Звернення до всіх громадян, науковців і педагогів, в якому закликала активно впливати на всі процеси в державі, зупинити морально-духовне розтління молоді.
ГРОНУ засудило бездіяльність Державної Комісії з питань моральності і духовності, Національної Ради з питань телебачення і радіомовлення щодо їх ролі в боротьбі із аморальними явищами в ЗМІ, суспільстві.
Звернення ГРОНУ закликало Уряд розформувати Міністерство сім'ї, молоді та спорту, передавши функції виховання Міністерству освіти і науки України.
ГРОНУ звернулось до Президента, Уряду, парламенту із низками конкретних пропозицій щодо інноваційного розвитку України, вдосконалення діяльності освітянських установ.


Bookmark and Share