До громадського контролю над зовнішнім тестуванням долучилася ще одна організаціяПроект передбачає моніторинг та інформаційний супровід сесій зовнішнього тестування, вступної кампанії та зимової екзаменаційної сесії 2008-2009 рр. Про це повідомляє Інформаційний центр незалежного оцінювання.

Голова ВМГО "Молодий Рух" Любомир Грицак у вступній промові пояснив присутнім, чому постала необхідність реалізації антикорупційного проекту "Чиста освіта".

"Результати загальнонаціонального опитування громадської думки свідчать, що система вищої освіти є однією з найкорумпованіших сфер. 46,3% респондентів вважають, що корупція є поширеним явищем в університетах.
Серед тих, хто контактували з університетами, 47,3% зазначили, що від них вимагали хабар, а 29% повідомили, що пропонували хабарі з власної ініціативи", - зазначив Л.Грицак.

Презентація проекту супроводжувалася засіданням круглого столу, в роботі якого взяли участь представниця МОН Надія Добідовська, директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук, керівники Громадянської мережі "ОПОРА", Центру тестових технологій та моніторингу якості освіти, Української студентської спілки, Фундації регіональних ініціатив та інших організацій.

Представники державних органів та громадського сектору висловили бажання та готовність до співпраці, зокрема в процесі громадського контролю над процесом ЗНО 2008 року.

Нагадаємо, 25 березня інформацію про плани своєї спільної діяльності щодо громадського контролю над процесом зовнішнього тестування оприлюднили Громадянська мережа "ОПОРА", Комітет виборців України та Центр тестових технологій та моніторингу якості освіти. Вони пообіцяли присутність громадських спостерігачів в усіх 1887 пунктах тестування.

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання відбудеться в усіх регіонах України з 22 квітня по 4 червня 2008 р. До участі в ній зареєструвалося 512 тис. 473 особи.

Джерело: Освітній порталBookmark and Share