За підвищений тютюновий податок можна побудувати 16 лікарень майбутнього!


Кожен громадянин міста мав можливість висловитися щодо питання підвищення акцизу на тютюнові вироби та стати учасником зйомок громадського ролику «Я за підвищення тютюнового податку». Переважна більшість громадян, серед яких було багато курців, погоджувалася з тим, що для тютюнових виробників оподаткування в Україні є вкрай несправедливо полегшеним. Так, в 1999-2006 роках (з урахуванням інфляції) ціни на тютюнові вироби зменшилися на 30%. Зменшення цін робить сигарети більш доступними, тоді як найбільш необхідні продукти суттєво дорожчають. У 2007 році при загальному при загальному індексі інфляції 16,6%, ціни на тютюнові вироби зросли лише на 7,2%, тоді як на яйця – 54%, на фрукти – 60%, олію – 70%. Перехожі підтримували підвищення цін на тютюнові вироби, а курці погоджувалися з цим, якщо прибутки з тютюнового податку підуть на соціальну сферу, зокрема на охорону здоров’я.

Мільярди надходження до бюджету на порятунок життів тисячі українців можливі завдяки помірному збільшенню ставок акцизів, що дозволяють подолати відставання цін на сигарети від інфляції. Крім того, підвищення цін на сигарети призводить до зменшення споживання тютюну, що визнають великі тютюнові компанії всього світу.

Пропозиції:
1. Протягом 2008-2010 року щорічно збільшувати реальну ціну сигарет на 20%, що сприятиме зменшенню споживання тютюну на 5% на рік.
2. Наблизитися до стандартів оподаткування тютюнових виробів в ЄС з можливістю виконати всі вимоги ЄС протягом наступних трьох років.
3. Вирівняти ставки акцизу з Росією у 2008 році.
4. Зменшити рівень контрабанди українських сигарет до ЄС,
5. Збільшити річний дохід від оподаткування тютюнових виробів в три рази і додатково отримати до бюджету 10 мільярдів гривень.
Крім того, зараз відбувається в електронному та реальному форматі збір підписів під зверненням до Президента, Прем’єр-міністра, Голови ВРУ щодо потреби підвищення акцизів та тютюнові вироби під час внесення змін до Державного бюджету 2008 року.
Контактна особа:
Тимощук Назар (80636286771)

Прес-секретар
Чернівецького представництва
ВГО "Громадянська мережа "ОПОРА"
Хорунжий Юрій


Президенту України
Ющенку Віктору Андрійовичу

Прем’єр-міністру України
Тимошенко Юлії Володимирівні

Голові Верховної Ради України
Яценюку Арсенію ПетровичуЗВЕРНЕННЯ

Інтереси виробників тютюнових виробів на українському ринку значно переважають ряд соціальних запитів суспільства, зокрема і здоров’ям дітей. Сьогодні вартість сигарет в Україні є найнижчою порівняно з Європою та Росією. Саме це, на думку експертів, і є причиною тютюнової епідемії, в результаті якої вже загинуло 100 000 громадян (13% від загальної смертності). Проблема також полягає у тому, що завдяки низькому податку на тютюнові вироби, Держбюджет недоотримує фінансування, яке б могло бути інвестовано у фонд здоров’я українців. В разі запровадження нових податкових ставок з 1 липня 2008 року, додаткові надходження у цьому році могли б становити понад 0,7 мільярдів гривень, у 2009 – 3,7 млрд. грн., 2010 – 5,6 млрд. грн. За ці кошти держава змогла б собі дозволити побудувати 16 «лікарень майбутнього».
Міжнародний досвід свідчить, що одним з найефективніших інструментів зменшення рівня тютюнопаління є підвищення податків і цін на тютюнові вироби. За даними звіту ВООЗ, 70% збільшення цін на тютюнові вироби в світі стане причиною попередження однієї чверті з тютюнових смертей. Наголошуємо, що штучне стримування ціни відбувається за рахунок встановлення занижених акцизних зборів з тютюнових виробів Для прикладу, з кожної сигарети бюджети наших західних сусідів отримують приблизно в 20 разів більше акцизних платежів, ніж в Україні.
Зважаючи на усе вище зазначене, вимагаємо підняти акцизні збори на тютюнові вироби у 2008 році принаймні до рівня російських, що не лише зменшить рівень тютюнопаління, а й додасть мільярди гривень додаткових надходжень до бюджету.


Bookmark and Share