Що важливіше для покращення роботи депутатського корпусу: зміна законодавства чи позачергові вибори ?


Ці та багато інших проблем турбують молодих депутатів, що зібралися на навчання в рамках всеукраїнського проекту „Місцеве самоврядування. Крок до ефективності”. Основна тематика занять та тренінгів, що відбувається в рамках програми, торкаються проблематики формування місцевих бюджетів, підготовки депутатських запитів та звернень, роботи груп та фракцій, управління комунальним майном, роботи депутатських комісій, помічників депутатів місцевих рад та співпраці місцевих депутатів із ЗМІ, земельних питань, житлово-комунальних проблем, зв’язків з громадськістю, адміністративно-територіальної реформи тощо.
Відкрив прес-конференцію керівник Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Ніко ЛАНГЕ. Він зазначив, що навчання молодих політиків є одним з пріоритетів у роботі фонду. Співпрацюючи з молодими політиками, фонд досягає того, що в містах, районах, вони досягають значних результатів у праці в місцевих радах та загалом у громаді. Фондом накопичений значний досвід такої співпраці та підтримки навчальних програм.
Борис БЕСПАЛИЙ, народний депутат України 3-5 скликань висловив свої думки, щодо проблем місцевих виборів в Україні. Зокрема, він дав свою відповідь на питання «Чи покращать позачергові вибори у Києві ситуацію з представленням інтересів виборців в органах місцевого самоврядування?», виклав своє розуміння поставленої теми прес-конференції «Що важливіше для покращення роботи депутатського корпусу, зміна законодавства чи позачергові вибори ?»
Зокрема, Любомир ГРИЦАК повідомив, що як свідчить досвід, новообрані молоді депутати місцевих рад постійно постають перед проблемами недостатності теоретичних знань та практичного досвіду у своїй повсякденній роботі, що призводить до уповільнення процесу становлення та розвитку місцевого самоврядування, незадовільного вирішення проблем тих громад, інтереси яких вони мали б відстоювати. Тому, Інститутом Політичної Освіти було започатковано цикл семінарів для депутатів місцевих рад, з залученням в якості лекторів кращих фахівців з питань місцевого самоврядування. Семінари проводяться за сприяння ряду європейських фондів.
Олександр СОЛОНТАЙ, Голова Всеукраїнської організації «Фундації Регіональних Ініціатив», депутат Закарпатської обласної ради, заявив, що якщо говорити про міжрегіональну різницю, то вона фактично відсутня. Незалежно від області, з спілкування з місцевими депутатами зрозуміло, що проблеми однакові: неефективна робота депутатського корпусу та зрада передвиборчих програм колишніми кандидатами а нині депутатами. В результаті, партії навіть не поінформували власних виборців, хто ж реально став депутатом. Персоніфікації депутата не відбулося, максимум лідера партії чи фракції, ще кількох уповноважених осіб. „Як можуть виборці спілкуватися з депутатським корпусом, якщо чинний закон про статуту депутат написаний під мажоритарну систему? Чому масово по Україні зникли депутатські прийоми та зустрічі обранців з виборцями? Причин багато, але відповіді криються у тому числі і в чинному законі. Слід зазначити, що діюча виборча система на місцях порушує конституційне право громадян на участь у місцевому самоврядуванні, обмежує право виборців бути обраним, через встановлення партійної диктатури у формуванні місцевих рад”.
Учасники констатували, що необхідними є не тільки косметичні зміни до чинного законодавства, що стосуються роботи рад, але й продовження реальних реформ у першу чергу щодо наповнення бюджетів громад, а також актуальним є перегляд виборчої системи на місцевому рівні, наприклад шляхом розкриття виборчих списків.
Bookmark and Share