Плата за проживання в студентських гуртожитках не повинна перевищувати 50 відсотків прожиткового мінімуму


При цьому, граничний розмір плати за проживання в гуртожитках для студентів та абітурієнтів не може перевищувати 20 відсотків законодавчо встановленого рівня прожиткового мінімум на одну особу.

Конкретний розмір плати за проживання в гуртожитках повинен встановлюватися адміністрацією вищого навчального закладу і розраховуватися відповідно до Порядку надання платних послуг, затвердженого спільним наказом Міністерства освіти України, Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України від 27.10.1997 р. № 383/239/1 “Про затвердження Порядку надання платних послуг державними навчальними закладами”, виходячи з нормативу 6 кв. м. житлової, розрахункового коефіцієнта загальної площі, що припадає на одну особу, яка проживає в гуртожитку.

Різниця між витратами на утримання гуртожитку та оплатою за проживання повинні будуть компенсуватися за рахунок видатків з державного бюджету в межах коштів, передбачених на утримання навчального закладу.

Зазначене рішення необхідно прийняти шляхом підписання спільного наказу Міністерством освіти і науки України, Міністерством охорони здоров’я та Міністерства фінансів України.

Черних Андрій, Координатор Молодіжної громадської колегії при Голові Верховної Ради УкраїниBookmark and Share