На нашу думку, гідною кандидатурою на посаду Голови Громадської Комісії є людина з доброю славою та беззаперечним авторитетом у громадському русі країни, тренер Ради Європи Світлана Тимченко


Прем’єр-міністру України
Ю.В. Тимошенко
Міністру у справах сім’ї, молоді та спорту
Ю.О. Павленку
Голові Українського молодіжного форуму
Ю.З. Криворучку
Молодіжним та громадським організаціям
ЗМІ

ЗАЯВА ЩОДО ГРОМАДСЬКОГО КОНТРОЛЮ
ЗА РОБОТОЮ КОНКУРСНОЇ КОМІСІЇ МІНІСТЕРСТВА


ВМГО „Молодий Рух”, ВМГО Демократичний Альянс та ВМГО СУМ в Україні неодноразово виступали з ініціативою змінити механізм формування конкурсної комісії Мінсім’ямолодьспорт, шляхом внесення змін до Постанови КМУ від 25 липня 2002 р. N 1062 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу проектів програм, розроблених громадськими організаціями, стосовно дітей, молоді, жінок та сім’ї».

Зокрема, ми наполегливо пропонували позбавити народних депутатів України та представників тих громадських організації, що прямо чи опосередковано беруть участь у конкурсі, права бути членами конкурсної комісії. Оскільки, на нашу думку, і ті і інші, є виразниками інтересів певних всеукраїнських молодіжних громадських організацій.

Це, в свою чергу, порушує практику об’єктивного, цивілізованого та неупередженого розподілу коштів держави на програми всеукраїнських дитячих та молодіжних громадських організацій, породжуючи конфлікт інтересів.

З огляду на вищезазначене, наші організації не можуть підтримувати ані рішення Українського молодіжного форуму, яким до складу конкурсної комісії було рекомендовано в переважній більшості представників керівних органів тих громадських організацій, які беруть участь у конкурсі, ані затверджене рішення міністра.

Оскільки, на наше переконання, окрім іншого, воно ще штовхає молодіжний сегмент третього сектору до вимушеної політизації.

Проте, ми висловлюємо підтримку ініціативі УМФ щодо створення Громадської Комісії з незалежної оцінки проектів програм громадських організацій.

Однак, на нашу думку, дану комісію має очолити не Олександр Лялька, що, знову ж таки, представляє ВМГО, яка бере участь у конкурсі, а людина незаангажована, компетентна та досвідчена в питаннях оцінювання проектів громадських організацій.

Більше того, до її складу мають входити не лише представники УМФ, а й інших організацій, що бажають брати участь у здійсненні громадського контролю за проведенням конкурсу.

На нашу думку, гідною кандидатурою на посаду Голови Громадської Комісії є людина з доброю славою та беззаперечним авторитетом у громадському русі країни, тренер Ради Європи Світлана Тимченко.

Ми закликаємо керівництво Міністерства, УМФ прислухатися до нашої пропозиції, а всі всеукраїнські молодіжні та дитячі організації підтримати її.

Голова ВМГО „Молодий Рух”
Любомир Грицак

Голова ВМГО Демократичний Альянс
Василь Гацько

Голова ВМГО СУМ в Україні
Святослав ЛиповецькийBookmark and Share