Створений сумнівно з правової точки зору „Український молодіжний форум” (спілка спілок) став тормозом для подальшого розвитку молодіжних та особливо дитячих громадських організацій


Шановний Юрію Олексійовичу!

Гловною подією в молодіжній політиці держави є щорічний конкурс програм, розроблених громадськими організаціями. Він стимулює об’єднавчі процеси в середовищі молодіжних громадських організацій. Зводяться вони, в основному, лише до проштовхування своїх людей до складу конкурсної комісії.

Реальний молодіжний рух в Україні в останні роки знаходиться в стадії застою. Створений сумнівно з правової точки зору „Український молодіжний форум” (спілка спілок) став тормозом для подальшого розвитку молодіжних та особливо дитячих громадських організацій. Благородна мета вступу до європейських молодіжних структур з вуст лідерів не сходить, але реально всі сили зосереджені на отриманні фінансової допомоги для молодіжних організацій, які ці лідери і очолюють. Інші організації, а особливо ті, керівники яких висловлюють критичні думки, викидаються геть.

Щорічно левову частину державних грошей конкурсна комісія розподіляє на три групи організацій:
1. Які очолюються самими членами конкурсної комісії.
2. Які очолюються депутатами Верховної Ради та їх помічниками.
3. Які зареєстровані за адресою: вул. Мельникова, 83.

Інші понад 50 організацій отримують залишки. Наприклад, щорічно всі всеукраїнські дитячі громадські організації разом отримують коштів стільки, як дві організації депутата В.Хомутинніка (приблизно по 600 тисяч гривень). Це не відповідає об’єму реальної роботи і калічить душі дітей, бо руйнує віру в можливість побудови справедливого демократичного суспільства.

Більшість всеукраїнських дитячих громадських організацій протестує проти постійної присутності у складі комісії Криворучка Юрія (в творчих звітах його організації щорічно одні і ті ж самі фотографії!). Просимо Вас, шановний пане Міністр, щорічно повністю оновлювати склад конкурсної комісії.

З повагою,
Голова Громадської ради
з питань дитячого громадського руху
Керівник ВДГО „Дитячий альпійський рух України”
О. Стефанович
24.03.2008Міністру України у справах сім’ї, молоді та спорту Павленку Ю.О.

Шановний Юрію Олексійовичу!

Більшість всеукраїнських дитячих громадських організацій висловлює Вам свою вдячність за включення 1 (одного) представника всеукраїнських дитячих громадських організацій до складу конкурсної комісії з розгляду проектів програм з молодіжної тематики 2008 року.
Виходячи з того, що до складу комісії включено дев’ять осіб, які очолюють молодіжні громадські організації або причетні до їхньої діяльності, висловлюємо надію та побажання, що міністерство не допустить такого ж „справедливого” розподілу бюджетних коштів між МГО та ДГО.
У порівнянні зі складом конкурсної комісії минулого року, куди не було включено жодного представника ДГО, а кошти були розподілені у співвідношенні 20:1, в цьому році відмічаємо позитивний прогрес.
В 2007 році дитячі громадські організації вперше зібралися разом і провели всеукраїнський зліт. Учасників зльоту привітав Президент України та представники партій нинішньої демократичної коаліції у Верховній Раді. Учасники І-го зльоту, в свою чергу, підписали колективне звернення до Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів з проханням перейменування свята 19 травня з Дня піонерії в День дитячих громадських організацій.
Висловлюємо підтримку структурних та кадрових змін у міністерстві стосовно молодіжної політики, яку Ви розпочали. Просимо не зупинятися на половині дороги і якомога швидше призначити на посаду директора департаменту представника політичних сил демократичної коаліції.

З повагою,
Голова Громадської ради з питань дитячого громадського руху (член Колегії міністерства)
Керівник ВДГО „Дитячий альпійський рух України”
О. Стефанович
02.04.2008

Bookmark and Share