Дешевий тютюн дірявить як легені, так і бюджетний кошик – ОробецьЛеся Оробець пропонує колегам невідкладно відмовитися від ганебної практики обслуговування потреб виробників нікотинового зілля під гаслами захисту вітчизняного виробника.

«Всі розуміють і визнають на словах потребу в зменшенні споживання тютюну, але далі намірів зазвичай справа не йде. В цьому, насправді, немає нічого дивного, адже дехто з експертів порівнює залежність від нікотину із легкою формою наркотичної залежності. Самому впоратись із шкідливою звичкою напрочуд важко», – наголошує пані Леся.

«У даному питанні не треба винаходити велосипед – у більшості держав світу вже давно відпрацьовано надійні механізми захисту співгромадян від тютюнової залежності. Придивіться до акцизних ставок на тютюнові вироби хоча б у наших сусідів, зокрема Росії та Білорусії – вони помітно вищі за наші», – підкреслює Оробець.

Народний депутат пропонує запровадити в Україні впродовж трьох років механізм поетапного наближення до європейських стандартів оподаткування тютюнових виробів.

«За оцінками експертів, попри зменшення контрабанди до ЄС та зменшення в Україні тютюнопаління, надходження до бюджету збільшаться до 2010 року на 10 млрд. гривень», – аргументує народний депутат, посилаючись принагідно на дослідження провідних світових сигаретних виробників, які з-поміж ризиків втрати прибутків внаслідок відмови курців від паління називають зростання цін на тютюнові вироби.
Bookmark and Share