Кроки до розширення прав студентського самоврядування


12 березня 2008 року на засіданні Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України було ухвалене рішення, яким Парламенту рекомендовано розглянути у першому читанні та прийняти за основу проект Закону “Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" (щодо питань студентського самоврядування)” №1280, автори – М.Томенко та Є.Суслов. Таке рішення фактично відкриває шлях для набуття даним законопроектом статусу Закону.

На засіданні Комітету були присутні представники студентських та молодіжних організацій, які брали участь у підготовці законопроекту: Павло Вікнянський (НДЛМ, "Студентська республіка"), Олексій Кляшторний та Анатолій Ігнатович (УАСС), і Олександр Корнієнко (СІМ). Представив законопроект один з його співавторів Євген Суслов, проект рішення Комітету доповідав народний депутат Дмитро Табачник.

Всупереч неочікувано різкому негативному висновку Міністерства освіти і науки України, в підтримку розширення прав студентського самоврядування на засіданні Комітету виступили представники різних фракцій: Володимир Полохало (голова комітету, БЮТ), Володимир Литвин (Блок Литвина), Дмитро Табачник (ПР), Леся Оробець (НУ-НС), Олесь Доній (НУ-НС).

Дуже важливо, що даний законопроект є результатом консенсусу всіх всеукраїнських молодіжних організацій і структур, які опікуються проблемами студентів, відображених у пропозиціях спеціально створеної спільної робочої групи при Верховній Раді України минулої каденції.

Народно-демократична ліга молоді та ВМГО “Студентська республіка” також приймали найактивнішу участь у даній робочій групі та йшли тоді на всілякі компроміси. Адже відомо, що НДЛМ була розробником свого альтернативного проекту Закону України “Про студентське самоврядування в Україні” №8470 від 17.11.2005р. (автори — народні депутати К.Самойлик, О.Петров, С.Татусяк).

Отож, у парламенті V скликання підготовлений робочою групою текст (щоправда з певними змінами) був зареєстрований у якості законопроекту нардепами А.Пінчуком, М. Томенком, В. Заблоцьким та Є. Філіндашем.

У новій Верховній Раді цей же ж узгоджений лідерами студентів текст зголосилися зареєструвати нардепи М.Томенко та Є.Суслов.

За використання матеріалів УАСС

Bookmark and Share