КВУ: Баскову пояснять, що в Україні не тільки «шарманка» є «іностранкою»


Найвідомішим порушником Закону України «Про вибори Президента України» наразі можна вважати громадянина Російської Федерації, співака Ніколая Баскова. Про це в понеділок йшлося на прес-конференції Комітету виборців України (КВУ), повідомляє кореспондент «proUA».

Під час прес-конференції КВУ оприлюднив Заяву з приводу нереагування органами державної влади України на факти порушення законодавства цим громадянином. В Заяві нагадується, що 12 листопада 2004 року в Черкасах під час проведення концерту на підтримку кандидата у Президенти України Віктора Януковича пан Басков вигукував такі фрази: «Правительство и президент России не позволят поставить Украину на колени перед Америкой», «Только в России украинцы могут находиться 90 дней без всякой регистрации! Что вы там кричите, поезжайте в Америку, думаете там вас так встретят?», «Что вы там машете своими рыжими флагами, берите их и убирайтесь к себе в Америку!».

КВУ вважає, що такі вислови суперечать ч.1 ст.64 Закону України «Про вибори Президента України», за якою заборонена участь у передвиборчій агітації осіб, які не є громадянами України. У діях російського співак, за спостереженнями КВУ, також міститься склад злочину, передбачений ст.157 Кримінального кодексу України («Перешкоджання …обманом, погрозами …або іншим чином вільному здійсненню громадянином права обирати і бути обраним Президентом України») та ст.161 Кримінального кодексу України («Умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності або образа почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями, а також пряме чи непряме обмеження прав або встановлення прямих чи непрямих привілеїв громадян за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань…»).

На факт порушення чинного законодавства України КВУ відреагував ще 15 листопада, коли керівник Служби захисту виборців Черкаського КВУ Сергій Пасічник подав відповідну скаргу до суду на організаторів концерту на підтримку Віктора Януковича, однак у відкритті кримінальної справи було відмовлено.

«У зв’язку з тим, що незабаром планується приїзд Н. Баскова до України, КВУ звертається до органів державної влади України вжити заходів з заборони в’їзду в Україну громадянина Російської Федерації Н. Баскова, а до відповідних правоохоронних органів - порушити кримінальну справу за фактом вчинення злочинів Н. Басковим. Також КВУ закликає дипломатичні представництва Сполучених Штатів Америки належно прореагувати на факти розпалювання міжнаціональної ворожнечі між українським та американським народами, приниження національної гідності громадян США», - говориться в Заяві Комітету виборців України.Bookmark and Share