Це все одно, що об’єднання веслувальників зняло б себе «політичну відповідальність» за виступ збірної з футболу


- На сьогодні у інформаційному просторі можна зустріти досить велику кількість негативних коментарів лідерів молодіжних організацій щодо діяльності Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту, а також щодо формування конкурсної комісії з розгляду проектів. Вас, як Голову Молодого Народного Руху, включено до конкурсної комісії. Чи могли б Ви прокоментувати ситуацію, що склалася?
- Ви абсолютно правильно у своєму запитанні поєднали проблему діяльності Міністерства і формування конкурсної комісії. Виглядає досить дивним і симптоматичним той факт, що аналіз діяльності Міністерства і Міністра збіглися якраз з формуванням конкурсної комісії. Складається таке враження, що деякі лідери молодіжних організацій «прокидаються» винятково навесні, саме в той момент, коли мова йде про розподіл бюджетних коштів. В інший час годі сподіватися на будь-які пропозиції щодо розвитку молодіжного руху і формування державної молодіжної політики.
Що стосується діяльності Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту, то я очікую позитивні зрушення у зв’язку з тим, що міністерство очолив представник демократичних сил, який має значний досвід керівництва цим міністерством.

- Як ви оцінюєте рішення Українського молодіжного форуму щодо зняття з себе політичної відповідальності за результати проведення конкурсу у зв’язку із зменшенням кількості представників форуму у конкурсній комісії?
- Я знайомий з цим рішенням Ради Українського молодіжного форуму. Мені складно його коментувати, оскільки Молодий Народний Рух не представлений у керівних органах цієї «спілки спілок», вибачте за таку тавтологію, і не запрошується на засідання цього органу. В той же час, хотів би зазначити, що для того, щоб знімати з себе політичну відповідальність, то для початку її треба принаймні нести. Це все одно, що об’єднання веслувальників зняло б себе «політичну відповідальність» за виступ збірної з футболу. Більше того, я не вважаю, що традиція формування конкурсної комісії виключно з пропозицій будь-якої організації, навіть найбільшої, є демократичною, як це стверджують представники форуму.

- А наскільки виправданим є створення громадської комісії по незалежній оцінці проектів програм?
- Найперше, треба констатувати, що до конкурсної комісії ввійшли вже представники громадських організацій і робота комісії повинна бути максимально відкритою, принаймні я це буду відстоювати. Підтримуючи ідею формування будь-якого громадського контролю, для мене залишається незрозумілим, чому ця ідея виникла тільки в цьому році, але не виникала раніше.
На мою думку, громадський контроль варто було б виробити за процесом реалізації проектів громадськими організаціями. Молодий Народний Рух ініціюватиме створення незалежного органу, який буде моніторити наскільки вдало молодіжні громадські організації виконують проекти. Переконаний, що такий моніторинг повинен бути одним з критеріїв фінансування молодіжних організацій у подальшому.

- З чого повинна виходити конкурсна комісія, обираючи переможців проектів програм?
- Як на мене, один з головних критеріїв оцінювання - це відповідність проекту пріоритетам державної молодіжної політики, серед яких - виховання молоді в дусі патріотизму, формування молодої еліти на національних цінностях, відродження традиційних для України сімейних цінностей. Разом з тим, ми повинні виходити з принципу, щоб якомога більша кількість молодіжних ініціатив була врахована.
Переконаний, що проекти молодіжних організацій повинні давати відповідь на запити і проблеми, які сьогодні об’єктивно існують в Україні. Взагалі, я вважаю, що Міністерство повинно формувати державне замовлення щодо реалізації дуже конкретних проектів, які спрямовані на вирішення тих чи інших проблем.
Bookmark and Share