Лебідь? Щука? Рак? Ставлення молоді до НАТО


Чи потрібно НАТО для України – одне з найгостріших питань сьогодення. Молодь Студентської платформи Житомира мають свої погляди з цього приводу. Тому 2 квітня платформчани зібралися за круглим столом і почали доводити свої «за» і «проти».
Присутніх було поділено на дві команди, одна підтримувала вступ України в НАТО, а інша – проти. Кожна з команд висловлювала свої аргументи, переконання. «НАТО – агресивний імперіалістичний блок; НАТО може втягнути Україну у військові дії; вступ до НАТО потребуватиме значних додаткових коштів, тощо» – з такими головними гаслами виступали платформчани, які підтримували ідею, що НАТО – катастрофа для нашої країни. Перемогла команда «проти», вона мала найчіткіші переконання.
Взагалі, всі учасники «круглого столу» вважають, що вступ в НАТО є настільки серйозним і доленосним актом для будь-якої держави, що прийняття відповідного рішення не може відбутися без участі народу. Воно має прийматися не купкою політиків, навіть на чолі з президентом, а всенародним референдумом після детального і правдивого роз'яснення населенню всіх позитивів, які ми можемо досягти і без НАТО, і негативів, які ми отримаємо лише завдяки НАТО, і наслідків цього кроку як для держави, так і для кожного громадянина.
Ще одна думка, що сформувалася під час дискусії було те, що Україні не потрібно поспішати, НАТО нікуди не втече від нас. А будемо "бігти" за ним, то втратимо час, призначений для себе.

Тетяна Слободенко
Bookmark and Share