Молодіжний КЛУМ у Краматорську


Для кожного з нас у серці горить любов до рідної мови. І нехай для кожного вона інша, але це і є – та єдина, найрідніша, якмати біля своєї дитини, так вона поруч з нами усе життя.
Добре знаючи це, учасники “Клубу любителів української мови”, який вже кілька років існує у Донбаській Державній Машинобудівній Академії в місті Краматорськ Донецької області, разом із своїм керівником – Лисак Ларисою Костянтинівною, у лютому 2005 року провели “День Рідної Мови”. Серед запрошених гостей були представники економічного ВУЗу м. Краматорськ, авіаційного та педагогічного ВУЗів м. Слов’янськ. Я також мала змогу бути присутньою на цьому святі. Учасники демонстрували знання не тільки рідної для них української мови, але і російської, англійської, французької, китайської і навіть івриту!
У березні “КЛУМ” за підтримки ВГМО “ФРІ” приготував нове свято Краматорським студентам. Нещодавно уся ДДМА гуляла на “Українських вечорницях”. Зустріли студентів і викладачів дві кумасі -Антипівна та Карпівна, які і були господинями вечорниць. А вже до них в гості заходили і Наталка-Полтавка разом із своїм коханим Петром, Проня Прокопівна і добродій Голохвастов, баба Прараска і баба Палашка, а також безліч українських молодих хлопців та дівчат, які показували свої вміння у співах і танцях. А на останок гостей свята частували варениками. Та не усіх. Лише тих, хто виявились найкмітливішими, даючи відповіді на запитання, які стосувались життя і творчості генія української літератури - Т. Г. Шевченка.
По закінченню вечорниць „ФРІ” подарувала організаторам та учасникам свята журнали "CITY LiFE" (виданого в м. Луцьку), книги "Ідея - сильна зброя" (видані завдяки фонду Юрія Борця) а також відеокасети та диски з українською музикою, фільмами та іншими матеріалами.
І вже зараз "дві кумасі - Антипівна та Карпівна" - Кузнєцова Марина та Базенко Вікторія, а також "Проня Прокопівна" - Волвенкова Анастасія, запрошують усіх активних краматорських студентів приєднуватись до новоствореного осередку Фундації Регіональних Ініціатив.

Оксана Зварич, www.fri.net.ua

Bookmark and Share