Вступна кампанія 2008 року буде дуже складною...


«Вперше вступ до вузів буде шляхом зовнішнього оцінювання. Острах у дітей і батьків величезний. Але владі слід просто і доступно пояснити, що нічого поганого, страшного не буде. На 550 тис. абітурієнтів є більше 600 тис. місць в університетах різної форми власності. Школу закінчать 430 тис. дітей, на перший курс університетів держзамовлення складе не менше 150 тис. місць, ще тисяч 70 буде в технікумах. Близько 170 тисяч місць буде в профтехучилещах для випусників 9-11 класів. Отже кожен знайде свій інтерес. Проте, якщо ліберальна влада зменшить держзамовлення, то буде криза», - повідомив С.Ніколаєнко.

Разом з тим екс-міністр освіти і науки стурбований суспільними настроями, недостатньо роз’яснювальною роботу з населенням.

«І Президент і прем’єр, і міністр освіти мусять заспокоїти батьків і дітей. Не мовчати, а вести діалог з громадянами», - зазначив С.Ніколаєно.

За його словами, «найнебезпечнішим в зовнішньому оцінюванні є дві речі – об’єктивний, виваженийі науковий зміст екзаменаційних завдань і прозора, чесна процедура написання робіт. Громадськість, представники ЗМІ, батьки мусять встановити контроль за процесом написання тестових завдань. Щодо перевірки завдань, то процедура вже добре відпрацьована і там порушення не можливі».

«Складання іспитів у школах за новою технологією найважливіша подія цього року», - вважає С.Ніколаєнко, проте це не відчувається в країні.Bookmark and Share