Ректор – в «зоні доступу»


Спершу студенти, як і увесь попередній тиждень, отримували відмовки, що невідомо, буде ректор чи ні. По тому з приймальні повідомили, що, можливо, з 14-ї години Руслан Михайлович все ж з'явиться. А отримати чітку відповідь на поставлене запитання: «Де ж, власне, перебуває пан ректор в робочий час?» студентам так і не вдалося. Хоча на цю інформацію вони мають повне право.

Зрозумівши, що просто так студенти не підуть, адміністрація вузу вирішила вести переговори. Першою переконувати спудеїв відмовитися від зустрічі з ректором стала зам.декана п. Фрідріх А. В. Однак пані не змогла вплинути на рішення студентів таки дочекатися свого ректора. Другим до студентів вийшла юрист вузу, п. Ціпан А. М. Щоправда, так само безрезультатно. І лише після цього шановне панство зрозуміло, що студенти справді хочуть бачити ректора, а не когось іншого. Близько 12 години з приймальні надійшла інформація, що Руслан Михайлович свої плани змінив та вже їде до них на зустріч.
Пан Постоловський на зустріч з своїми студентами прийшов з серйозною підтримкою - начальником планово-фінансового відділу, юристом та секретарем приймальної комісії. Вищезгадане панство підтвердило, що зміни до договору, які й стали основою проблеми, вносяться для того, щоб підвищити оплату навчання студентам на п'ятий курс. І пані юрист пояснила, що згідно укладеного договору, студенти зобов'язані прийняти ці зміни, а інакше договір буде розірваним. Аргументація студентів про те, що наказ МОН №236 від 27.03.07 «Про недоліки при формуванні контингенту студентів» (на який спирається вуз) в даному пункті для студентів не носить обов'язкового характеру, викликала відповідь юриста: «ми знайдемо, як розірвати договір».
Прозвучала також пропозиція визначити суму, яку спудеї згодилися б платити за навчання на п'ятому курсі. Однак студенти поки на такий крок не згоджувались. Тут уже втрутився ректор, зазначивши, що студенти отримають освітньо-кваліфікційний рівень «бакалавр» і договір буде розірвано. На репліку студентів, що це протизаконно і що вони в такому випадку змушені будуть подавати позов до суду, Руслан Михайлович відповів: «Мені що, перший раз судитися!?».

На сьогоднішній день студенти відступати від своєї позиції не збираються і жодних додатків підписувати ні вони, а ні їхні батьки не будуть. Компроміси, які пропонувало керівництво вузу, їх не задовольняють. Тому було вирішено, що повторна зустріч відбудеться 11 квітня, на яку адміністрація підготує свої пропозиції..

Прес-центр
РП ГМ ОПОРА
Андрій Токарський
8 063 6179693
8 0362 430718Bookmark and Share