ООН: тютюн забирає в 20 разів більше життів, ніж нелегальні наркотики


Як повідомляє Центр новин ООН, про це він заявив н 51-й сессії Комісії з наркотичних речовин, яка почала свою роботу у Відня 10 березня. Її учасники обговорять ситуацію з виробництвом та зловживанням наркотиками у світі.
Голова Управління відзначив, що у сучасних методів контролю за наркотикам є проблеми з іміджем: дуже багато говориться про злочини, пов’язані з наркотиками, про людей за гратами, і набагато менше – про дефыцит послуг у сфері охорони здоров’я, про нестачу ресурсів, призначених для лікування та реабілітації. Чимало говороться про ліквідацію посівів наркотичних культур, але недостатньо – про заходи ліквідації бідності.

На сьогодні, за словами Коста, число незаконних споживачів наркотиків, не перевищує 5% дорослого населення планети. Їх у п’ять-шість разів менше, ніж курців тютюну чи осіб, що зловживають алкоголем.

Число наркоманів, що стикнулися з серйозними проблемами здоров’я та залежністю, не перевищує 25 мільйонів чоловік – це менше за 0,5 % всього населення на планеті.Антоніо Марія Коста також відзначив, що значно більша кількість людей інфіковано ВІЛ/СНІД.

Щорічно від зловживання наркотиками помирає 200 тисяч чоловік. Це в 10 разів менше, ніж від алкоголю та в 20 разів менше, ніж від тютюну.


Bookmark and Share