Заборона коноплі в Україні провалилася (статистика)


Дані опитування, проведеного в 2001 році на замовлення газети КПУ «Товарищ», трохи нижчі. За цими даними близько 21% українців пробували марихуану хоча б раз у житті. Для ліричного порівняння - якби конопля балотувалася у Президенти, вона б легко обійшла лідера комуністів Петра Симоненка на виборах 2004 року.

Результати дослідження «За здорову Україну» показали також, що 57 % опитаних назвали марихуану єдиною нелегальною психоактивною речовиною, яку вони вживають (якщо врахувати гашиш, як похідну канабісу, ця цифра сягне 77 %). Показники ставлять під сумнів поширений стереотип, що марихуана є кроком до важких наркотиків, навпаки є очевидним, що втягнення у наркоринок споживачів канабісу є прямим наслідком репресивної наркополітики, що переслідує коноплю нарівні з ін’єкційними наркотиками (опій, психотропи).
Цікавими є також і результати соціологічного дослідження, що його провів Інститут Горшеніна в лютому 2007 року. Опитавши в 143 населених пунктах понад 2000 респондентів старше 18 років, соціологи отримали уявлення про ставлення українців до легалізації легких наркотиків. Хоча працівники інституту не пояснювали в анкетах, що вони розуміють під терміном “легалізація”, 7,5 відсотків опитаних все ж висловились у цьому пункті позитивно. Дослідження було замовлене однією з вагомих політичних партій напередодні позачергових парламентських виборів.

Невелику партію, що взяла б у програму курс на легалізацію легких наркотиків, результати дослідження би втішили, адже всього 3 відсотки голосів на виборах гарантують потрапляння в парламент. Ризик полягає лише в тому, що далеко не далеко всі адепти легалізації прийдуть відвідають кабінки для голосування. А цифра в 85,7 % респондентів Інституту Горшеніна, що висловилися проти міфічної легалізації, говорить радше про те, що цим терміном найближчим часом не користуватимуться на парламентській трибуні.
Bookmark and Share