Відбувся збір МНК: "Націоналісти йдуть до нових звитяг !" - повідомляє інформцентр


Діяльність організації завжди оцінюється за її результатами, вік організації триває доти, доки вона дає результат. Ми, члени Молодіжного Націоналістичного Конгресу, завжди спирались й спиратимемось на результати нашої роботи, усвідомлюючи ту важливу і відповідальну задачу, що на нас поклала ОУН (р). Наша організація існує вже чотири роки, протягом яких ми були і є єдиною молодіжною націоналістичною організацію. За ці роки ми стали беззаперечними лідерами молодіжного патріотичного руху України. Про ці й не тільки здобутки організації йшлося на ІІІ Всеукраїнському Зборі Молодіжного Націоналістичного Конгресу, що відбувся 19-20 березня 2005 року у м. Коломия Івано-Франківської області.

На Збір приїхали понад 60 делегатів з більшості регіонів України, а також члени МНК, гості, представники органів місцевого самоврядування. Розпочався Збір виконанням гімну ОУН, після чого учасники хвилиною тиші вшанували пам’ять заступника Голови Проводу ОУН, Почесного члена МНК Івана Гавдиди, вбитого 30 серпня 2003 року.

Із привітальним словом до учасників Збору звернулись Голова Коломийської міської ради Богдан Яцьків, Голова партії „Народний союз „Українці” Андрій Парубій, перший заступник Голови Київської обласної адміністрації Анатолій Семенюк, представники Центру Національного Відродження ім. С. Бандери у Івано-Франківській та Тернопільській областях Святослав Перцович та Тарас Гребеняк, голови місцевих організацій КУН, Братства вояків ОУН-УПА, молодіжної референтури Івано-Франківського КУН, інших громадських організацій. Перед молодими націоналістами виступив й легендарний Мирослав Симчич – сотенний УПА „Кривоніс”. Перший Голова МНК Віктор Рог зачитав привітальне слово від Голови Організації Українських Націоналістів (революційної) Андрія Гайдамахи.

На початку Збору керівництво організації склало свої повноваження, після чого були заслухані звіти Голови Молодіжного Націоналістичного Конгресу, першого заступника Голови Сумської обласної адміністрації Олега Медуниці, заступника Голови МНК, директора ЦНВ ім. С. Бандери Олега Вітвіцького, Голови Секретаріату МНК Ярослава Іляша, Голови Ради Честі Ярослава Фурса про діяльність організації за період від ІІ Всеукраїнського Збору МНК (листопад 2002 року, м. Тернопіль). Зокрема Головою МНК Олегом Медуницею було відзначений величезний внесок членства організації у підготовку і здійснення Помаранчевої революції, фактична організація Студентського Спротиву у м. Суми, наметового містечка у м. Мукачеві, унеможливлення „вибачень” Президента України перед Польщею під час 60-ліття Волинських подій, а також функціонування Українського Дому - штабу Помаранчевої революції. Голова Секреріату МНК Ярослав Іляш розповів про фінансові здобутки організації, перебіг та успішність благодійної акції „Свій до свого по своє”.

Збір обрав нове керівництво Молодіжного Націоналістичного Конгресу: Головою організації на другий термін переобраний Олег Медуниця, його заступниками стали Олег Вітвіцький та Голова Сумської обласної організації МНК Георгій Сахнюк, Головою Секретаріату – Ярослав Іляш, членами Центрального Проводу МНК стали Віталій Бенчак, Андрій Клименко, Павло Макаренко. Головою Ради Честі переобрано Ярослава Фурса, членами Ради стали Євгенія Циплінська, Михайло Бігус, Олександр Скиба, Сергій Урсуленко.

Із своїм бачення розвитку та перспектив організації до учасників Збору звернулись заступники Голови МНК Олег Вітвіцький та Георгій Сахнюк. Зокрема, Олег Вітвіцький відзначив кадрові здобутки організації, розказав найближчі плани діяльності, серед яких й боротьба за визнання ОУН-УПА на державному рівні, й проведення низки внутрішніх фахових семінарів, всеукраїнських таборувань, й запуск нового Націоналістичного інтернет-порталу. Голова МНК Олег Медуниця відзначив працю в ім’я справи та організації першого Голови МНК, відомого публіциста Віктора Рога та запропонував делегатам Збору надати другу Віктору звання Почесного члена Молодіжного Націоналістичного Конгресу. Також Олег Медуниця вручив нашивки "Русої коси" - провідної членкині МНК - Наталі Скибі, Ірині Стойняк, та Ірині Максименко (заочно).

Завершився ІІІ Всеукраїнський Збір МНК виконанням гімну України. Віримо, що нашим натхненням до нових звитяг стануть слова Гімну ОУН, які ми несемо крізь все життя:

„Не треба нам ні слави, ні заплати, Заплатою нам радість боротьби.”


ВШАНОВУЄМО Українських Героїв і словом, і ділом
20 березня в рамках програми ІІІ Всеукраїнського Збору Молодіжного Націоналістичного Конгресу у м. Коломиї пройшли одразу три заходи: марш членів МНК містом з метою вшанування Українських Героїв, зустріч керівництва МНК з Молодіжною радою міста, презентація книг Віктора Рога „Життя для України” та книги про життя і діяльність Голови Тернового Проводу ОУН Зеновія Красівського.

Марш містом розпочався біля могили Січових Стрільців. Далі молоді Націоналісти організованими колонами пройшли до пам’ятника Тарасу Шевченку, що в самому центрі міста, де відбулось покладання квітів до пам’ятника українському пророку. Марш націоналістів постійно супроводжувався гаслами „Україна понад – усе”, „Бандера – вождь!”, „МНК – веде!”, „Ми – переможемо!”, „Перемога або смерть!”.

Від центру міста МНКівці попрямували до привокзальної площі, де розташований пам’ятник провіднику української нації Степану Бандері, до якого Голова Молодіжного Націоналістичного Конгресу Олег Медуниця та Голова Коломийської міської ради Богдан Яцьків поклали квіти. З короткою промовою-закликом наслідувати приклад Українських Героїв до учасників маршу та громадськості міста звернувся Олег Медуниця.


Після маршу відбулась зустріч керівників МНК з Молодіжною радою м. Коломиї, де були обговорені плани спільної роботи у майбутньому, окреслені майбутні акції Молодіжного Конгресу у місті й області. Наступною акцією МНК стала презентація книг Віктора Рога „Життя для України” та книги про життя і діяльність Голови Тернового Проводу ОУН Зеновія Красівського, що відбулась в актовому залі драматичного театру. На презентації виступив Директор Центру Національного Відродження ім. Степана Бандери Олег Вітвіцький, який розповів про творчий та політичний шлях автора книг. Далі перед громадськістю міста витупив сам автор, який розповів про процес створення книг, про діяльність Зеновія Красівського, зачепив сучасний стан та майбутні обрії націоналістичного руху в Україні. На презентації також виступив місцевий хор Братства вояків ОУН-УПА.

Інформцентр МНК, www.ukrnationalism.org

Bookmark and Share