Зимова школа з геополітики


Для того щоб мати змогу так діяти потрібно передбачати та прослідковувати основні тенденції, і вже при її розвитку готувати протидії та контрнаступ, адже шукання виходу з ситуації постфактум відкидає гравця на міжнародній арені на роки розвитку, що впливає не тільки на політичне, а вже й на економічну ситуацію держави.

Сьогодні багато чого нам здається зовсім нереальним, але вже завтра нереальність відштовхує умовну реальність на задвірки історії, і ми вже просипаємося в офсайді нерозуміючи що сталося, але ті, хто «не лягали спати» цієї ночі далеко попереду…..

Клуб Молодих Дипломатів України за підтримки фонду «Відродження» з 17 по 23 лютого мав честь презентувати Україну на зимовій школі з геополітики, що відбувалася у Великому Новгороді. Раніше задекларовані цінності, знову знайшли своє змістовне відображення і щедра квота у 8 чоловік для організації так і для України в цілому, за внутрішньою ініціативою організації була розділена на половину й було проведено конкурс на вже готові 4 місця серед представників українських громадських організацій та наукових кіл.

Даний захід відзначався високим рівнем запрошених, як серед умовних «школярів» так і лекторів, молоду частину учасників представляли представники провідних громадських та урядових організацій з Литви, Латвії, Естонії, Польщі, Грузії, Німеччини та Росії. Якісний рівень лекторів також не викликав жодних сумнівів, адже не на кожному заході можна зустріти таких відомих особистостей, як: Олена Борисенко, заввідділом РАН (Москва), Райнер Лінднер, старший научний працівник Німецького інституту з питань безпеки і міжнародних відносин (Берлін), Микола Межевич, професор факультету міжнародних відносин Санкт-Петербургського державного університету, Ярослав Браткевич,директор департаменту східної політики МЗС Республіки Польща (Варшава), Модест Колеров, президент фонда «Свободная Росия» (Москва) та радник російського президента Путіна з міжнародних питань, Гинтарас Степановичюс, заступник голови Сейму Литовської Республіки (Вільнюс), Оскар Кастенс, міністр по особливим дорученням в справах суспільної інтеграції Латвійської республіки (Рига), Пол Вандорен, заступник голови представництва Європейської комісії в Росії (Москва) - і це лише менша частина з усіх присутніх.

Широка географія учасників була викликана темою: Балто-Чорноморський регіон історія, ідентичність, інтереси. На перший погляд не сама провокативна назва викликала досить жваву дискусію, рівень якої нерідко зашкалював, але високий інтелектуально-освітній статус присутніх не дозволяв емоціям сягнути свого апогею.
Можливість подискутувати з важковаговиками міжнародних відносин світового рівня, було великою честю для молодих дипломатів України, і також хорошою нагодою проявити себе і набратися неоціненного досвіду. Активна участь членів Клубу молодих дипломатів у обговореннях зазначених питань, забезпечила їм низку важливих контактів та пропозицій про подальшу співпрацю, як збоку експертів так і молодіжних організацій з вище зазначених країн.

Основним же висновком школи було те, що Балто-Чорноморського регіону не існує, саме поняття видумано, у гравців даного району мало чого спільного – це не страшно і на сьогоднішній день відповідає дійсності, набагато страшніше те – що він може з’явитись завтра, але ми лише про це дізнаємось постфактум з New-York Times, Die Zeit, або газеті "Сегодня". І знову географічно ми будемо у ньому присутні, як і в Європі, і знову в нас буде багато перспектив, але з усього цього буде мало толку. Основне завдання нашого покоління не бути пасивному і покладатися лише на власні сили. Вже сьогодні ми маємо розробляти економічні та політичні шляхи розвитку цього регіону, щоб завтра в ранці всі про нього дізналися з українських газет.

Джерело : Клуб Молодих Дипломатів України
Bookmark and Share