Європейське студентське партнерство без кордонів


Зустріч відбулася в одному з найстаріших навчальних закладів Європи – Ягелонському університеті у Кракові (Республіка Польща).

Зустріч організована закордонною комісією Студентського самоврядування Ягелонського університету (Краків) у партнерстві з Комітетом підтримки студентського самоврядування (Львів) та Донецькою громадською організацією «Альянс».

Зустріч є продовженням співпраці між організаціями і зворотнім візитом після спільного українсько-польсько-німецького обміну досвідом, який відбувся у Львові 7-9 грудня 2007 року. Він проводився в рамках проекту «Міжнародний досвід участі студентського самоврядування та його структур у формуванні та реалізації молодіжної політики на рівні адміністративно-територіальних одиниць та держави», який реалізовується Комітетом підтримки студентського самоврядування та Центром «Наше право» за підтримки програми «Схід-Схід: партнерство без кордонів» Міжнародного фонду «Відродження».

У зустрічі брали участь представники студентських самоврядувань Української академії друкарства, Львівського державного університету внутрішніх справ та Приазовського державного технічного університету. Учасники мали можливість представити діяльність своїх студсамоврядувань, їхні функції та діяльність, порівняти з проектами, які організовують колеги з Ягелонського університету.

«На відміну від України, діяльність та функції студентського самоврядування в Польщі гарантовані законодавством, - зазначає керівник української делегації, заступник голови Комітету підтримки студентського самоврядування Ярослав Хауляк. - Студентське самоврядування в Ягелонському університеті утворюють всі студенти, які мають можливість впливу перш за все на навчальний процес, займаються соціально-побутовими справами.»
Під час зустрічей учасники обмінялися та обговорили найбільш болючі питання діяльності студентського самоврядування: правові основи, фінансування студентського самоврядування, механізми врахування думки студентства, види діяльності, проекти, які реалізовуються для студентства.

Важливим питанням стало обговорення можливостей організації подальшої співпраці між студентськими колами вищих навчальних закладів як Сходу, так і Заходу України із Польщею. Учасники зізналися обох країн зізналися, що побоюються, щоб впровадження нового візового режиму не стало «залізною завісою» для партнерства, адже проблеми отримання візи учасники української сторони мали можливість відчути на власному досвіді, коли готувалися до поїздки на захід.
Учасники надалі планують спрямовувати зусилля на посилення ролі демократичних інститутів у державах, євроінтеграції, організації міжнародних обмінів. І незважаючи на ситуацію у державах, надалі підтримувати і розширювати європейське студентське партнерство без кордонів.

Контакти:
Ярослав Хауляк, заступник голови, керівник відділу міжнародної співпраці Комітету підтримки студентського самоврядування
м. Львів, вул. Б. Хмельницького 34 оф. 6
Ел.адреса: kpsslv@gmail.com, тел. моб. 80937676196
Автор : Ярослав Хауляк

Bookmark and Share