ЮНІСЕФ. Все найкраще – дітям


3 квітня м. Комсомольск відвідали представники проектів з питань харчування Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ): керівник проектів Олена Труш (м. Київ) та регіональний координатор Анатолія Притченко (м. Черкаси).
Питання, яке було на порядку денному – проведення фокус-групи з метою з’ясування нових інформаційно-просвітницьких матеріалів, які готуються до випуску в ЮНІСЕФ з проблем подолання йододефіциту. В роботі фокус-групи прийняли участь всі зацікавлені сторони: представники продуктової мережі магазинів ТОВ «Укрторгтранс», ТОВ фірми «Адіс» та ТОВ фірми Прост», пересічних покупців та громадського об’єднання «Батьківська рада».
Приємно відзначити, що така поважна організація як Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні цікавить точка зору комсомольчан на майбутню поліграфічну продукцію по профілактиці йододефіциту. Ми маємо певний досвід просування цієї ідеї в громаду, активно співпрацюємо з різними партнерами, вміємо використовувати інформаціїну літературу в багатьох інших проектах. Наклейки, флаєра, листівки та буклети є невід’ємною частиною молодіжних та сімейних проектів у Комсомольську, а тому досвід нашого міста слугував відбірковим етапом створення продукції ЮНІСЕФ.
Зазначу, що комсомольчани стали вимогливими до інформаційних матеріалів, а тому щиро, по-дружньому, але критично підійшли до запропонованих матеріалів з боку Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ). Із 7 запропонованих моделей наклейок відібрали тільки одну з умовою доопрацювання дизайнерами. Були надані рекомендації щодо зміни концепції виготовлення інформаційної продукції.
Така спільна робота поважних міжнародних організацій та українців повинна дати позитивний результат у подоланні проблеми йододефіциту в Україні, враховуючи, що вона, проблема, має просте і мале за вартістю вирішення, - кожна сім’я має користуватися йодованою сіллю.
Громадське об’єднання «Батьківська рада» у лютому 2008 року подала до міського бюджету заявку на фінансування міського проекту по профілактиці йододефіциту, провела круглий стіл за участю освітян, працівників харчових підприємств з приводу використання в навчально-виховних закладах міста (садках та школах) тільки йодованої солі. Окрім того, Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні надав дозвіл на трансляцію по мережі «ГОК ТВ» мультиплікаційного фільму про попередження захворювань, викликаних дефіцитом йоду в організмі людини. «Батьківська рада» готує та розробляє положення по різноманітним міським конкурсам серед дітей та підлітків.
Виходячи з відповідального підходу територіальної громади до вирішення проблем йододефіциту, Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні і надалі планує співпрацю з м. Комсомольськ.

Оробченко Т.В.,
начальник відділу
у справах сім’ї та молоді

Bookmark and Share