Волонтерство це відповідальность


Вірно сказав хтось з волонтерів із США: «Я маю свободу і перспективу власного життя. Хочу, щоб і українці зрозуміли , яке це почуття: самому будувати власне майбутнє, а не чекати допомоги держави. Ви розумний і талановитий народ, треба зробити ще один крок – взяти на себе відповідальність за власне життя, життя близьких та рідних, а значить, і держави в цілому».
І вони, молоді хлопці та дівчата, які могли б жити та будувати власну кар’єру в благополучній країні, де свобода та демократія, рівень життя та соціальної захищеності такий, про що ми навіть не мріємо, приїздять в Україну волонтерами. І віддають нашій державі свої знання, талант, енергію, щоб навчити наших дітей та підлітків тому, про що Україна повинна турбуватися сама: профілактика ВІЛ/СНІДУ, алкоголізму, тютюнопаління, вчать навичок здорового способу життя, допомагають створити громадські молодіжні об’єднання та навчають вирішувати проблеми громади за рахунок ресурсів самої громади.
Дорадчий комітет Корпусу Миру США в Україні, до складу якого входять українці та американці, працює 2 роки. Спільно вирішують проблеми, напрацьовують мету та завдання, які потім вирішують волонтери в маленьких селах та містечках України, обговорюють результати діяльності волонтерів.
4 квітня відбулося чергове засідання дорадчого комітету на якому підводилися підсумки реалізації програми молодіжної політики Корпусу Миру США в Україні, яка затверджена українським урядом та урядом США. Цікаво було послухати і тих, власне які і є споживачами волонтерської роботи, тобто підлітків. Скажу одне, у віддалених селах, де працюють молоді американці, без їх волонтерської діяльності ще сто років діти не почули б про те, що вони є вільні люди у вільній країні та можуть вирішувати свої проблеми в партнерстві з дорослими. Дитячі свідчення, їх розповіді про кардинальні зміни у житті громад завдяки волонтерам із Сполучених Штатів – це є беззаперечний факт важливості діяльності Корпусу Миру США в Україні. І навіть враження волонтерів про те, що бабусі та старше покоління відносяться до них як до американських шпигунів, не змінює їх бажання працювати в Україні.
У Комсомольську працює волонтер Корпусу Миру – Грегорі Саліван, який с партнерстві із колективом школи № 1 та його керівником Наталією Тягай здійснюють просвітницьку роботу серед дітей та підлітків з проблем формування здорового та безпечного життя.
А головне, що українські діти мають змогу спілкуватися з молодими людьми з іншої країни, вивчати культуру та мову, формувати уяву, що світ безмежний і різноманітний. І волонтери Корпусу Миру США в Україні виконують і місію виховання інтернаціональної дружби, а ми, комсомольчани, підтримуємо будь-які дії щодо дитячої народної дипломатії.
Bookmark and Share