У ЧЕРНІВЦЯХ ПІД СТІНАМИ ОБЛДРАМТЕАТРУ, ДЕ ВИСТУПАЛА ІРИНА БІЛИК, МОЛОДЬ ПРОТЕСТУВАЛА ПРОТИ ЇЇ РОСІЙСЬКОМОВНОГО АЛЬБОМУ


На Театральній площі Чернівців біля стін облмуздрамтеатру імені Ольги Кобилянської, у якому сьогодні з сольним концертом виступала відома естрадна співачка Ірина Білик, понад 10 активістів місцевого відділення молодіжної громадської організації "Національний альянс" провели пікет-концерт в знак протесту її російськомовного альбому „Любов.Яд”.
За годину до концерту молоді люди під червоно-чорним і національним прапором посідали на гранітні сходи біля приміщення театру, де збирались на дійство прихильники таланту Ірини Білик, і голосно співали українські естрадні пісні Володимира Івасюка, а також пісні з репертуару гуртів „ВВ”, „Мандри”, Марічки Бурмаки, пісні „Помаранчевої революції”.
Як заявив в інтерв’ю „БукІнфо” заступник керівника міського відділення „Національного альянсу” Тарас РУСНАК, їхня новоутворена організація сповідує „пропаганду української мови і культури серед молоді і студентства”, а тому „не може пробачити” Ірині Білик, що вона „із символу української естрадної пісні, на якій виховані нинішні 15-17 річні українські юнаки і дівчата, заради збільшення своєї популярності почала виконувати російськомовну попсу”.
„Ми нічого не маємо персонально проти Ірини Білик. Але нам соромно, як легко вона розпрощалась у собі з усім українським. Просто для мене особисто вона раніше була кумиром нашої україномовної естради”, - зазначив Тарас РУСНАК. Він додав, що „молодь у містах починає ставати палкими патріотами України”, яким „набридла тотальна русифікація суспільного життя”.
Т.РУСНАК також додав, що незабаром Чернівецький „Національний альянс” має намір провести масштабне опитування серед буковинської молоді на предмет культурних і естрадних уподобань, щоб мати „серйозні аргументи для захисту від зазіхань на українську культуру і мистецтво”.
Водночас, розвішана напередодні концерту Ірини Білик по Чернівцях реклама сповіщала, що вона має намір перерахувати частину коштів на відновлення Чернівецького облмуздрамтеатру ім. О.Кобилянської, будівлі якого у нинішньому році виповнюється 100 років і яка нині перебуває в аварійному стані.

„БукІнфо”, (С)
НА ФОТО: 1999-й рік, Ірина Білик агітує за Леоніда Кучму

Bookmark and Share