ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ ГОЛОВНОГО КОМАНДИРА УПА ВАСИЛЯ КУКА В ПОЛТАВІ


Про історію створення книги і про Василя Кука розповіли представник громадської організації „Альянс „Майдан” Тарас Токар і керівники Полтавських обласних організацій Української Народної Партії та Народного Руху України – Сергій Соловей і Олег Пустовгар.

Полтавський „майданівець” Тарас Токар каже, що усе почалося з інтернет-форуму на сайті „Майдан” (maidan.org.ua). Відвідувачі сайту задавали питання Василю Куку, а він на них відповідав. Згодом активісти Альянсу „Майдан” вирішили впорядкувати матеріали форуму і видати їх у вигляді звичайної паперової книги. Ця книга вийшла друком у Львові восени минулого року вже по смерті Головного Командира.

Частина накладу, отриманого Полтавою для презентації, була надрукована на замовлення Львівської обласної організації Української народної партії з ініціативи голови ЛОО УНП Богдана Козака.

У книзі багато ілюстрацій, є в ній і фото полтавця Кирила Осьмака – уродженця Шишак, президента Української головної визвольної ради, якій була підпорядкована УПА. „Доля так мені посміхнулася, що я знав Василя Кука. Ще працюючи заступником директора Шишацької гімназії для обдарованих дітей, я запрошував його на зустріч з учнями. Ця зустріч відбулася в далекому 2001 році,— сказав під час презентації голова Полтавської обласної організації УНП Сергій Соловей.— Досвід спілкування з Василем Куком дає мені змогу стверджувати, що це справді велика людина”. Кілька примірників книги “УПА в запитаннях та відповідях Головного Командира” Сергій Соловей передав Полтавській обласній універсальній бібліотеці ім.І.Котляревського, а Олег Пустовгар пообіцяв, що надійде вона і в райони Полтавщини.


ДОВІДКОВО:

Ухвала від 10 грудня 2007 р.
Створення комітету.

УХВАЛА

Ініціативна група представників патріотичних громадських та політичних організацій Полтави ухвалила:

Створити Полтавський міський громадський комітет з увічнення пам’яті Симона Петлюри (далі – Комітет).
Затвердити положення про Комітет.
Обрати координатором Комітету Олексія Логвінова.
Затвердити план роботи Комітету.
ПЛАН РОБОТИПоінформувати громаду міста про створення Комітету, його учасників, поставлені завдання та плани. Для цього 18 грудня 2007 р. провести прес-конференцію. Доповідачі на прес-конференції: Олексій Логвінов, Віктор Стеблянко, Олена Гаран.
Залучати до Комітету інші організації та окремих громадян, які з різних причин ще не долучилися до нього, але підтримують засади викладені у Положенні про Комітет.
Сприяти якнайширшому висвітленню проблеми вшанування Симона Петлюри у місцевих і всеукраїнських ЗМІ. Для цього не рідше 1 разу на тиждень створювати і поширювати інформаційні повідомлення Комітету. Шляхи поширення повідомлень: розміщення на офіційному сайті Комітету www.petlura.poltava.ua та у власних електронних і друкованих ЗМІ організацій-членів, електронні розсилки.
З’ясувати ставлення кожного депутата полтавської міської ради до спорудження пам’ятника Симону Петлюрі і перейменування вулиць. З’ясувати причини, які спонукали окремих депутатів голосувати проти або утриматись при голосуванні на сесії 6 грудня 2007. З’ясувати умови, які можуть спонукати цих депутатів змінити свою позицію по даному питанню.
Ініціювати розгляд на сесіях міської ради питань по вшануванню пам’яті Симона Петлюри (погодження місця спорудження пам’ятника, перейменування одної з центральних вулиць (Леніна, Фрунзе або іншої центральної вулиці). У питанні перейменування вулиць наполягати на застосуванні «Миргородського зразка», тобто поступового перейменування, яке не вимагає значних фінансових витрат.

Соловей Мартин Молодіжна взаємодія;

Алєксандрова Тетяна Молода Просвіта;

Гаран Олена Спілка письменників України;

Янкевич Євген Молодий Народний Рух;

Шкодин Андрій Національний Альянс;

Баб’як Ірина Організація Українських Націоналістів;

Соловей Сергій Українська Народна Партія;

Логвінов Олексій Народний Рух України.

Стеблянко Віктор Українська справа, Народний союз «Наша Україна»;Bookmark and Share