Герої у різних поколінь громадсько-активної молоді відрізняються, але мрії збігаються


Виступаючи на початку заходу, Олександр Солонтай зазначив: «Хоч це і може скидатися на наглість, але учасники нашої організації вважають, що громадянське суспільство в Україні побудують саме молоді активісти. Наше покоління відрізняється від наших батьків тим, що ми тільки народилися в тоталітарній країні, але наша свідомість вже формувалася в умовах наявності вибору, що читати, що дивитися, в умовах існування і оприлюднення різних точок зору. Наступне молодіжне покоління, що вже зараз поповнює лави молодіжних організацій, взагалі народилося в умовах існування України і має відповідно ще вільніші думки».

«Герої у різних поколінь громадсько-активної молоді відрізняються, але мрії збігаються. У студентів – організаторів революції 90-го року були свої герої, а в молоді під час помаранчевої революції героями вже були учсники Студентської революції. Але разом з тим, і ті і ніші хотіли сильної демократичної розвинутої України. Попереду нас чекає третя молодіжна хвиля, на шляху до правової держави» - пізніше додав Олександр.


ДОВІДКОВО (анонс заходу):
V Асамблея Світового руху за демократію
Під загальною темою “Щоб демократія працювала: від принципів до результатів” будуть проведені тематичні семінари для обговорення проблеми забезпечення якісного функціонування демократичних інститутів, таких як незалежне суддівство, ефективність політичних партій та законодавства, локальні урядові структури, канали вільного доступу інформації, застосування політики у здійсненні “соціальних програм” (зокрема, захист трудових прав та зменшення бідності й економічної нерівності шляхом проведення економічних реформ).

Ми очікуємо, що Асамблея збере близько 500 учасників з понад 100 країн. Попередні Асамблеї відбулися у Нью-Делі (Індія), Сан-Паоло (Бразилія), Дурбані (ПАР) та Стамбулі (Туреччина).

Асамблея почнеться із засідання-відкриття і вечері увечері, в неділю, 6 квітня. Ми надіслали запрошення Президенту Віктору Ющенку із проханням виступити на церемонії відкриття. Асамблея закінчиться церемонією вручення нагород Світового Руху „За демократичну мужність” увечері 9 квітня.
За правилами роботи Асамблея не ухвалює політичних декларацій. Натомість у ході Асамблеї буде розглянуто практичні потреби демократії і активістів за людські права, практиків і вчених і буде забезпечено можливість для учасників запропонувати нові стратегії для поширення демократичної роботи.

Більшість учасників Асамблеї з усього світу – працівники політичних партій, профспілок, бізнес-асоціацій, неурядових організацій, дослідницьких центрів, організацій громадянської просвіти і фондів підтримки демократії, а також парламентарі і представники місцевого самоврядування - приїдуть до України вперше для участі у П’ятій Асамблеї.

Світовий рух за демократію – це глобальна мережа демократів, які зібралися разом, щоб співпрацювати у поширенні демократії. Світовий рух за демократію був ініційований NED у 1999 році. Світовий рух має на меті запропонувати нові шляхи надавати допомогу демократам, які борються за те, щоб відкрити закриті суспільства, демократизувати авторитарні системи, консолідувати нові демократії і поширити появу демократій. Через мережі Світового руху учасники можуть підтримувати один одного через поширення інформації та досвіду; розвиток локальних, регіональних та глобальних стратегій; появу співробітницьких ініціатив; а також розвиток відносин міжнародної солідарності.

„Національний Фонд підтримки демократії” (NED) (Вашингтон, США) працює як секретаріат Світового Руху за Демократію і є провідним організатором Асамблеї у Києві.

Bookmark and Share