Плагіатор очолить Київський університет?


Після того було написано чимало. Автор має розум, освіту, добре перо. От і викладав би власні думки. Так ні, неодноразово ловиться на "запозиченнях", тобто плагіаті. Про перший відомий мені випадок я написав приватний лист Литвину (тоді ще доценту) у 1992 р. Думалося, може надалі не трапиться, особливо коли Литвин перетворився на публічного діяча. Але потім були міжнародні скандали, плагіат у віце-президента Фонду Карнегі, у відомих українських істориків Олексія Толочка і Наталі Яковенко, про що дізналася міжнародна аудиторія одного із найінтелектуальніших українських видань – "Критики". Останній випадок, про який стало відомо, трапився два місяці тому – "запозичення" із інтерв'ю Сергія Капіци "Известиям". І які ж висновки робить Литвин? Та ніяких. Як з гуся вода.

Студентам екзаменаційна комісія не пробачає, якщо вони не вміють зробити у дипломі правильний бібліографічний опис. А Литвин ставить на тритомнику документів своє прізвище, хоча студенти вже знають, що така людина є не автором, а упорядником. Академік Литвин цього не знає. Нахабство не знає меж.

На жаль, морального очищення суспільства після помаранчевої революції не відбулося. Це породжує зневіру. І це найгріше. Ця сфера не є економікою, не є постачанням енергоресурсів. Але може моральне очищення якраз і є найважчим.

Чим керувався Ющенко? Притягнути Литвина на свій бік? Цілком можливо. З цього приводу уже висуваються різні версії. Але для чого ставити на посаду, яка передбачає виховання молоді?

Литвин – це символ того, що наука стає номенклатурною, де посади купуються і продаються, де тепер діють за принципом "ти – мені, я – тобі". Як можна вчити студентів? Ото приклад для молоді! Як можна їй пояснювати, що плагіат має каратися, що дипломи, дисертації не можна покупати, що корупція також має каратися. Мовчали академіки, соромливо ховали очі, обираючи Литвина академіком після міжнародного скандалу, мовчали наукові інститути, якими він опікується в ролі віце-президента НАН України, мовчить команда Ющенка. Мовчать журналісти.

Чи будуть мовчати студенти і професура Київського університету?

Bookmark and Share