Міжнародний фестиваль мов в Україні «Екологія спілкування» відбувся в Комсомольську


Міський голова С.А. Супрун звернувся до учасників Міжнародного фестивалю мов в Україні та присутніх на конференції із словами:

«Ми маємо честь вітати на гостинній землі міста Комсомольська проект ЮНЕСКО та Вас, наших партнерів та учасників Міжнародного фестивалю мов в Україні.
Ентузіазм, ініціативність і високий професіоналізм комсомольчан перетворюють його на сучасне європейське місто. І те, що даний Міжнародний форум проходить у нас, є цьому підтвердженням.
З точки зору мовного питання наше місто має певну специфіку - будували його і залишилися жити в ньому представники багатьох національностей колишнього Радянського Союзу – українці, росіяни, білоруси, татари, казахи, молдавани, всього за переписом населення в м. Комсомольську проживає більше п’ятидесяти національностей. Тому вияв уваги і шани до різних мов не є для нас формальністю.
Міська влада Комсомольська цілком підтримує головну ідею фестивалю мов. Така сучасна форма синтезування наукових, освітніх та культурно-мистецьких аспектів з одного боку стимулює інтерес людини до історії свого роду, нації, повагу до культурних традицій пращурів, захоплення краєзнавством, а з іншого – знайомить з мовними і культурними традиціями інших держав на фоні розмаїття мов жителів Землі.
Сподіваюся, що Міжнародний фестиваль мов «Екологія спілкування» сприятиме подальшому духовному і моральному розвитку членів нашої міської громади. Адже міська влада одним із важливих стратегічних напрямків розвитку громади вважає розвиток міжнаціональних, міжетнічних стосунків, підтримує в дитячому та молодіжному середовищі розвиток дитячої народної дипломатії. Бо спілкування це єдиний шлях до взаєморозуміння між народами та країнами, в основі якого лежить її величність «МОВА».
Оголошую МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ МОВ В КОМСОМОЛЬСЬКУ ВІДКРИТИМ ТА Бажаю успіху всім організаторам, гостям і учасникам фестивалю!»
Із словами привітання до присутніх звернувся В.В.Зелюк, кандидат педагогічних наук, ректор ПОІППО ім.Остроградського з м. Полтава, волонтер Корпусу Миру США в Україні Григорі Саліван та секретар міської ради Н.Р. Карпець.
Одночасно в місті відбувалися наступні заходи:
 загальноміський шкільний урок
"Екологія спілкування";
 загальноміське заняття для дошкільнят
"Школа спілкування";
 науково-практична конференція
«Роль слова і книги в розвитку дитини»;
 діяльність 20-ти мовних територій (українська, російська, англійська, старослов’янська);
 21 виставка (книжкові, малюнків, етнографічні) і 27 презентацій алфавітів;
 18 мовних стендів і 2 кіоски;
 зустрічі з цікавими людьми;
 концерти та міські свята: Свято поетичного слова, Свято казки, Свято читання;
 мовні акції в школах та на вулицях міста.

Така програма Фестивалю мов в Україні була виконана завдяки широкому колу організаторів та партнерів.
ОРГАНІЗАТОРИ:
 ГО «Центр розвитку дитини і сім’ї «РОДІС»
 відділ освіти
 відділ культури і туризму
 відділ у справах сім’ї та молоді виконкому Комсомольської міської ради .

ПАРТНЕРИ:
- міський Палац культури і творчості
- ПОІППО ім.М.В.Остроградського (м.Полтава)
- Полтавська Місіонерська Духовна Семінарія УПЦ
- ТзОВ «Країна ангелят» (м.Львів)
- Корпус Миру США в Україні
- Російський центр міжнародного наукового і культурного співробітництва при Міністерстві закордонних справ Російської Федерації
- загальноосвітні і дошкільні навчальні заклади
- Міський методичний кабінет
- ЦДтаЮТ
- міська централізована бібліотечна система
- міська дитяча музична школа
- міська художня школа
- ГО «Центр освітніх програм»
- ГО «Молодіжний центр демократії»
- ДГО «Дитяча рада»
- ГО «Батьківська рада»
- міський фотосалон «Любавушка»

ІНФОРМАЦІЙНІ ПАРТНЕРИ:
«Телеекспрес Плюс»
«Громадська думка»
ТРК «ГОК»
«Телеекспрес»
ПОД ТРК «Лтава»

Науково-практична конференція розглядала ряд принципових питань, які потім обговорювалися в роботі майстер-класів (план конференції додається).
А в навчально-виховних закладах відбувалися незвичні для повсякденного навчального процесу події: мовні території (де спілкування відбувалися на 4-х мовах), діти та підлітки вивчали алфавіти різних мов, театр зі Львова «Анголятко» показав виставу, яка вразила дітей та дорослих, поетичні студії презентували свої таланти на 3-х мовах, музична школа дарувала таланти першопрохідникам та людям похилого віку, вуличні акції з анкетуванням громадян та багато ін..
Завершення багаторівневого Фестивалю мов «Екологія спілкування» відбулося у виконкому Комсомольської міської ради. Учасники отримали Сертифікати та Подяки і, головне, позитивний заряд від Фестивалю.
Все це є результатом роботи ГО «Центр «РОДІС» та її голови Лілі Дмитренко. Діяльність цієї громадської організації є взірцем для інших у розбудові громадського сектору в Україні, бо принципи роботи, які сповідує команда ГО «Центр «РОДІС» це відповідальність, уміння визначити головні пріоритети у житті громади та максимальні зусилля для виконання поставлених задач.


Т.В. Оробченко, начальник відділу у справах сім’ї та молоді

Bookmark and Share