Зустріч євроклубовців у Представництві Європейської Комісії


28 березня активісти Євроклубів нашого міста побували з ознайомчим візитом у Представництві Європейської Комісії в Україні. Запросив ШЕКівців до Києва Дірк Шюбел, голова відділу політики, преси та інформації, Представництва Європейської Комісії в Україні. Саме під час візиту у листопаді 2007 року до Новограда-Волинського (а візит був організовано саме за запрошенням міської Асоціації), євроклубовці отримали дуже високу оцінку своєї діяльності. Д.Шюбел ознайомився з матеріалами, які говорять про діяльність ШЕКів, дав для представників прес-конференцію, побував на міському фестивалі шкільних європейських клубів.
Учасниками поїздки до найвищого представництва Європейського Союзу в Україні стали 20 членів шкільних євроклубів міста та 10 вчителів, керівників ШЕКів.
Гостей зустрічала уже знайома Новоград-Волинцям Ірина Стаднійчук, документаліст відділу політики, преси та інформації Представництва європейської комісії в Україні. Учнівську делегацію провели коридорами представництва, показали кабінет посла та конференц-зал, де відбуваються засідання. Пані Ірина розповіла про структуру, функції Представництва та пріоритети в роботі європейської комісії в Україні. По закінченню презентації, старшокласники мали змогу поспілкуватися з співробітниками представництва. Євроклубівців міста цікавили особливості дипломатичної роботи в Україні, оцінка європейцями сучасного політичного та економічного стану в Україні, інформація про проекти, які реалізуються Європейським Союзом в нашій державі. З вуст представників комісії учні дізналися про перспективи вступу України в ЄС.
Завідувач ІМЦ, Голова Асоціації ШЕКів м.Новограда-Волинського, П.К.Ліневич вручив представникам комісії подарунки та сувеніри від міського голови М.П.Боровця та від євроклубівців. Несподіваним та гарним подарунком працівникам Представництва стала пісня у виконанні учениці міської гімназії Ані Вознюк, яка полонила силою голосу та майстерністю виконання українською піснею. Разом з приємними враженнями, цікавим та пізнавальним спілкуванням в ході візиту, делегація учнів отримала для шкільних євроклубів нову літературу з європейської тематики та подарунки з логотипами Євросоюзу.
В плані поїздки учнівської делегації, крім ознайомчого візиту до Представництва ЄС, запланована була екскурсія до Київського музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків. Музей розташований в одному з центральних кварталів Києва, по вулиці Терещенківській. Це невеликий особняк, який своєю архітектурою нагадує італійський палаццо. На фасаді, між вікнами другого поверху – рельєфне зображення герба давнього українського роду Ханенків.
Завдяки багаторічній збиральницькій діяльності Ханенків колекція київського музею є найзначнішою збіркою зарубіжного мистецтва в Україні. Наявність у колекції надзвичайно цінних та унікальних пам'яток мистецтва забезпечила музею славу далеко за межами країни.
Сьогодні у музеї зберігається понад 20 тисяч творів живопису, скульптури, графіки та прикладного мистецтва країн Західної Європи та Сходу від давніх часів до XIX століття.
Учні відвідали постійну експозицію західноєвропейського мистецтва XIV—XIX століть. Очам відвідувачів відкрилися відновлені інтер'єри музею-особняку, вишукана стилізація яких відтворює образи різних історичних епох.
Найбільш повно в експозиції музею представлено мистецтво Італії. Окрасою збірки є твори видатних майстрів Відродження — манні Белліні, П'єтро Перуджино, Якопо дель Селлайо. Видовищною розкішшю італійського бароко вражають полот¬на Йоганна Лейсса та Луки Джордано. Новий вид пейзажу XVIII століття представлений роботами відомих венеціанців Бернардо Беллотто, Франческо Гварді, Франческо Тіроні.
Багатим розмаїттям жанрів вирізняється експозиція живопису північно-європейських країн — Нідерландів, Фландрії і Голландії. Серед найцінніших творів — унікальний диптих "Поклоніння волхвів" нідерландського майстра XV ст., твори Пітера Пауля Рубенса, Якоба Йорданса, Леонарта Брамера, Яна Венікса.
Особливо цінною є збірка мистецтва Іспанії. До неї входять дві справжні перлини живопису XVII ст. —"Портрет Інфанти Маргарити", що належить пензлю портретиста світового значення, великого Дієго Веласкеса, та унікальний "Натюрморт з млинком для шоколаду Хуана де Сурбарана.
Мистецтво Франції XVIII—XIX століть репрезентоване портретами Жака Луї Давіда, Луї Токке, П'єра Сюблейра, мор¬ським пейзажем Клода Жозефа Верне, декоративним панно Франсуа Буше.
У 2004 році в окремому залі музею створено експозицію знаних у всьому світі візантійських ікон VI—VII століть. Образи "Богоматір з немовлям Христом", "Іоанн Хрести¬тель", "Святі Сергій і Вакх" та "Святий і Свята" є найбільш давніми пам'ятками християнського іконопису.
Спитаєте, навіщо відвідування музею євроклубівцям? Мета діяльності проєвропейсько налаштованої молоді насамперед полягає у сприянні розвитку учнівської молоді, залучення її до багатства європейської та світової культури, розвитку у школярів ініціативи для прискорення демократичних перетворень і сталого розвитку українського суспільства. Адже якщо раніше молодих людей з проєвропейсько налаштованими поглядами сприймали в кращому випадку як диваків, то зараз усвідомлення молоддю факту: „Україна = Європа, українці = європейці” стає загальноприйнятою нормою.
Цікавий та насичений день провели представники шкільних євроклубів в Києві, вирвавшись з буднів та поєднавши приємне з корисним. Буде чим поділитися з друзям та одноклубниками. Вся делегація дякує Представництву Європейського Союзу в Україні за фінансову підтримку поїздки до Києва та інформаційну допомогу в діяльності клубів Новограда

Bookmark and Share