Переговорів більше не буде?


Причиною виникнення конфлікту стало питання законності дій адміністрації університету при намірі внести зміни додатковою угодою до умов основного договору про навчання студентів РДГУ за кошти фізичних і юридичних осіб. Зміна договору призведе до зростання вартості навчання. Позиція студентів: «Ми маємо укладений, чинний Договір і законних підстав щодо внесення Ваших змін до нього - не бачимо».
На попередній зустрічі ректор не заперечував існування додаткової угоди, аргументувавши необхідність її підписання наказом Міністерства освіти і науки України № 236 «Про недоліки при формуванні контингенту студентів». Але на цей раз Руслан Михайлович підтвердив, що цей наказ не є чинним. А також повідомив, що ніяких розпоряджень щодо підписання студентами додаткових угод до договорів він не давав та взагалі не був проінформований, що його працівники дають на підписання студентам вище згадану угоди.
Ректор РДГУ обіцяв переглянути ціни згідно з навчальним планом на освітньо-кваліфікаційний рівень «спеціаліст». Переглянувши навчальний план, і виявивши, що студенти мають тільки по чотири предмети та півроку практики, ректор «пішов на зустріч» своїм студентам і знизив оплату на 500 грн. Нову, значно вищу оплату (в залежності від спеціалізації ціна становитиме від 7 000 до 8 000 тис. грн.) Руслан Михайлович аргументував тим, що «на ринку домашня ковбаса теж зараз коштує 90 грн.».
На аргументи студентів про те, що вони навчаються за освітньо-професійною програмою неперервно (ЗУ «Про вищу освіту» ст.6, п.2) і у них договір укладений на 5 років навчання до освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст», ректор уваги не звернув. Відмовившись від наступної зустрічі, порадив студентам подати на нього до суду, який, за його словами «не перший раз».
В ході спілкування ректор неодноразово наводив приклад інших мистецьких вузів, де навчання коштує вище. Однак чи варто порівнювати якість освітніх послуг, які надаються Рівненським державним гуманітарним університетом, Інститутом мистецтв з провідними мистецькими вузами України?
Проблема лишається невирішеною, а ректор та адміністрація РДГУ займають неконструктивну позицію, відмовляючись йти на зустріч студентам.

Прес-центр
РП ГМ ОПОРА
Андрій Токарський
8 063 6179693
8 0362 430718


Bookmark and Share