19 – 22 серпня 2006 року відбувся Міжнародний навчально – оздоровчий табір Української Студентської Спілки на березі Чорного моря в Криму


Крім того на таборі була представлена делегація з Білоруської опозиційної організації „Младий фронт”. Наші білоруські колеги розповіли про події в їх країні, поділились досвідом про організацію молодіжного руху в Білорусії, а також отримали великий досвід від наших тренерів, котрий вони пообіцяли обов’язково використовувати при будівництві їх громадської діяльності.

У програмі були представлені різноманітні лекції, тренінги та семінари. Так, наприклад, табір відкрив лекцією на тему: „Історія та перспективи розвитку молодіжного руху в Україні. Роль студентства. Система державної молодіжної політики України” Сашко Солонтай. Крім цього, молодь дізналась як писати та реалізовувати проекти, залучати гранти, різницю між громадськими організаціями, органами студентського самоврядування та профспілковими об’єднаннями. Були проведенні цікаві тренінги щодо стратегічного планування, донесення інформації, ідей до мас та принципів впливу на людські ресурси. Найбільш хвилюючим моментом для учасників табору стала гра „Червоне та синє”, котра навчила лідерів громадського руху, що сила в співпраці та координації дій, а не в конкуренції та намаганні знищення один одного.

Крім насиченої програми учасники табору мали змогу відпочити на березі Чорного моря, прийняти сонячні ванни та поплескатися вдостачу в теплій солоній водичці. Ще частиною відпочинку були активні ігри, такі як волейбол, баскетбол тощо.

Ми щиро дякуємо Всім за співпрацю та сподіваємося, що це був не останній захід. Тому приєднуйтесь і Ви!

ДОВІДКОВО:
Ідея створення незалежного професійного об’єднання студентів виникла влітку 1989р. під час студентського походу шевченківськими місцями на Черкащині. 8-9 грудня 1989р. відбувся Установчий З’їзд УСС, на якому було 167 делегатів від осередків УСС з 24 міст України. З’їзд ухвалив Програмову декларацію та Статут УСС.

На першому етапі діяльності головною метою Спілки стала боротьба за досягнення Україною незалежності. Вершиною політичної та громадської активності УСС стає студентське голодування 2-17 листопада 1990р. в Києві, проведене спільно зі Львівським Студентським Братством.

25-27 червня1993 року УСС спільно з СУСом виступила організатором Першого З’єднаного Всесвітнього українського Конгресу студентів. Близько 180 делегатів від українських студентських організацій Західної Європи, США, Бразилії, Канади, Прибалтики, Росії та інших країн обговорили актуальні проблеми студентського життя, висловили своє ставлення до державотворчих процесів в Україні. В 1994 році основним напрямком діяльності УСС стають вибори. Три члени УСС стали депутатами міських Рад. В грудні 1994р. спільно з "Молодим Рухом" вона виступила з протестом біля посольства Росії, де вимагала виведення російських військ з чеченської території та початку повновартісних російсько-чеченських переговорів.

Не забувала Спілка і про студентські проблеми. УСС активно домагається підвищення студентських стипендій, створення системи безкоштовного харчування для студентів з малозабезпечених сімей та сиріт (такі їдальні вже діють в Київських Інституті культури та політехнічному інституті). Важливим завданням сьогодні для Спілки є налагодження роботи органів самоврядування у вузах і закріплення студентських вільностей у вузівських статутах та документах Міністерства освіти України.

В 1995р. Спілка провела науково-практичні конференції "Українська молодь у політичному вимірі", "Вплив студентського руху на політичну ситуацію в Україні в 80-90 рр., студентський літній навчальний табір на Шацьких озерах на Волині, спільно з "Молодим Рухом" організувала семінари-дискусії на теми "Чи можливий в Україні авторитаризм?", "Українські орієнтири: Європа чи Азія" та інші.

В 1996 році для УСС найважливішою ділянкою роботи стала боротьба за прийняття нової Конституції України. За ініціативи УСС та “Молодого Руху” у травні було створено Всеукраїнський громадський Молодіжний комітет на підтримку проекту нової Конституції України.

На засіданні Ради European Democrat Students в Парижі 16 листопада 1996 року УСС була урочисто прийнята у все європейську спільноту студентів як спостерігач. А вже в Австрії у липні 1998 року Спілка стає повноправним членом EDS.

Восени 1998 року Українська Студентська Спілка ініціює створення Українсько-польського Форуму Молодіжної Співпраці, до якого приєдналися ще 12 молодіжних організацій з обох країн. 21 листопада 1998 року ними було прийняте Звернення до Урядів України та Республіки Польщі, в якому міститься прохання “підтримати розробку та прийняття міждержавної угоди про Україно-Польський Форум Молодіжної Співпраці (УПФМС)”. Не залишалась Спілка і осторонь проблем студентів. На початку весни 1999 року, коли Кабінетом Міністрів було брутально порушені права студентів на пільговий проїзд у міжміському транспорті, УСС спільно з Молодим Рухом та іншими молодіжними організаціями провели низку акцій протесту в Києві і по регіонам.

У травні 2000 року УСС спільно з парламентським Комітетом з питань науки та освіти проводить семінар “Проблеми реформування вищої освіти в Україні”. Результатом стало направлення змін та доповнень до проекту Закону України “Про вищу освіту”, зміст яких полягає у збільшенні ролі студентського самоврядування.

Серед головних заходів УСС 2000 р. – акції на захист студентських пільг, відзначення 10 – річчя студентського голодування на Майдані Незалежності та участь у кампанії “За демократизацію вищої освіти“.

Протягом 2000-2006 років УСС провела низку семінарів та навчально-відпочинкових таборів на Чорному морі. Структура УСС складається з первинних організацій (осередків). Первинні організації можуть мати статус районних, міських, районних у містах та селищних філій Спілки. Первинні організації об’єднуються в регіональні (обласні), міські організації УСС. Чисельність УСС в даному часі складає 6000 членів. Структура керівних органів УСС складається: З’їзд УСС, Координаційна Рада УСС, Правління УСС, Голова УСС. Джерела фінансування УСС є членські внески, пожертви приватних та юридичних осіб. Організація має багаторічний досвід роботи з фінансами, отриманими з державного бюджету. УСС залучає для реалізації своїх програм кошти з державного бюджету починаючи з 1992 року.

2005 рік - УСС розпочала всеукраїнську акцію „Очисти свій університет”, яка полягає у звільнені студентів від корупційних викладачів та керівництва вищих навчальних закладів. Було проведено ряд флеш – мобів, прес – конференції, семінарів, де роз’яснювалися студентів їх права. Також почала активне налагоджування зв’язків з молодіжними організаціями інших країн, проведення спільних проектів та постійна співпраця. Також УСС активно приймала участь в процесі накладання вето на Закон України „Про вищу освіту”.

У липні 2006 року в Лісабоні, Португалія представниця УСС стала Заступником Голови EDS, що дало змогу відкрити нову сторінку в історії УСС.

БАЗА КОНТАКТІВ УСС:


Bookmark and Share